ب‌ام‌و از خودروی تازه‌اش رونمایی کرد؛ نئو کلاس با صندلی‌های مخمل زرد و صفحه نمایش پانورامیک

رونمایی بی‌ام‌و از نئوکلاس
رونمایی بی‌ام‌و از نئوکلاس Copyright AP Photo BMW
Copyright AP Photo BMW
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

خودروی نئو کلاس نسبت به نمونه‌های موجود در بازار «۳۰ درصد برد بیشتر، ۳۰ درصد شارژ سریع‌تر و ۲۵ درصد کارایی بیشتری» خواهد داشت.

آگهی

شرکت خودروسازی ب‌ام‌و (BMW) در نمایشگاه IAA مونیخ از خودروی جدید خود به نام «نئو کلاس» Neue Klasse رونمایی کرد. خودرویی که برخی ابزار روشنایی در آن توسط چاپگرهای سه‌بعدی ساخته شده و طراحی داخلی آن تفاوت چشمگیری با مدل‌های پیشین بی‌ام‌و دارد.

اولیور زیپس، رئیس هیات مدیره ب‌ام‌و می‌گوید: «داریم فراتر از مرزها می‌رویم تا مطمئن شویم که رویاهایمان به واقعیت پیوسته و دیگر در حد رویا باقی نمی‌ماند. ما دست در دست هم چشم‌اندازها را به واقعیت بدل می‌کنیم.»

برخلاف بسیاری از خودروهای مفهومی، ب‌ام‌و اصرار دارد که بیشتر ویژگی‌های فنی خودروی جدیدش باید در دل جاده حساب پس دهد و اثرگذاری‌اش را ثابت کند. اما تا آن روز چند سالی فاصله داریم. نسخه تجاری نئو کلاس Neue Klasse خودرویی الکتریکی خواهد بود و سال ۲۰۲۵ مراحل ساخت آن آغاز خواهد شد.

با شناخت ریشه‌ها و با رها شدن از قید و بندهای گذشته به سوی آینده می‌رویم

آقای زیپس در مراسم رونمایی از این خودرو به حاضران گفت: «شرکت بی‌ام‌و با شناخت ریشه‌های خود به سوی ساختن آینده می‌رود، با رها کردن خودش از قید و بندهای گذشته.»

AP Photo / بی‌ام‌و
نمایی از خودروی جدید نئوکلاسAP Photo / بی‌ام‌و

طراحی این خودروی جدید آرام‌تر از نمونه‌های کنونی در بازار به نظر می‌رسد. با این حال در این نمونه خودروی ب‌ام‌و نیز همچنان طراحی بینی کوسه در بخش جلویی خودرو قابل مشاهده است. نئو کلاس در واقع نوعی از یک تفکر جدید در کمپانی ب‌ام‌و را راهبری می‌کند.

خودروی نئو کلاس نسبت به نمونه‌های موجود در بازار «۳۰ درصد برد بیشتر، ۳۰ درصد شارژ سریع‌تر و ۲۵ درصد کارایی بیشتری» خواهد داشت.

ئو کلاس در واقع نوعی از یک تفکر جدید
در کمپانی بی‌ام‌او را راهبری می‌کند.

دیگر خبری از صندلی‌های کلاسیک بی‌ام‌و نیست

اما طراحی داخلی نئو کلاس زمین تا آسمان با نمونه‌های کنونی آن متفاوت است.

AP Photo / بی‌ام‌و
طراحی داخلی متفاوتAP Photo / بی‌ام‌و

دیگر خبری از صندلی‌های کلاسیک چرمی ب‌ام‌و نیست و صندلی‌های پارچه‌ای مخمل زرد رنگ جای آن را گرفته است. طراحی صندلی‌ها به نحوی است که فضای داخلی جادارتر به نظر می‌رسد. سقف خودرو کاملا شیشه‌ای است.

صفحه نمایش پانورامیک، نقطه عطفی در نئوکلاس

صفحه نمایش پانورامیک در این خودرو یکی دیگر از نکاتی است که مخاطب را به وجد می‌آورد.

این صفحه پانورامیک در سراسر بخش پایینی شیشه بزرگ جلویی خودرو طراحی شده تا راننده بتواند اطلاعات را علاوه بر صفحه نمایشگر، روی این صفحه پانورامیک نیز مشاهده کند.

ب‌ام‌و هنوز درباره قیمت احتمالی این خودو
و توان شارژ الکتریکی آن توضیحات و جزییات
بیشتری ارایه نکرده است.
AP Photo / بی‌ام‌و
صفحه پانورامیکAP Photo / بی‌ام‌و

تمام اطلاعات خودرو از میزان شارژ الکتریکی تا سرعت و دیگر نمایه‌های آن روی شیشه جلوی خودرو نمایش داده می‌شود. همچنین یک صفحه نمایش لمسی در نزدیکی دست راننده در چند سانتی‌متری فرمان خودرو تبیع شده تا راننده به سادگی به ابزار صفحه نمایش دسترسی داشته باشد.»

ب‌ام‌و نئو کلاس سال ۲۰۲۵ در کارخانه بی‌ام‌و در شهر دِبرِتسِن مجارستان تولید خواهد شد. این خودرو احتمالا تا پایان سال ۲۰۲۶ به مرحله فروش برسد.

ب‌ام‌و هنوز درباره قیمت احتمالی این خودو و توان شارژ الکتریکی آن توضیحات و جزییات بیشتری ارایه نکرده است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

برکسیت تسلا را از بریتانیا فراری داد؛ استقرار رقیب جدید بنز و بی‌ام‌و در برلین

۳۲۰ هزار خودرو بی‌ام‌و در پی نقص فنی منجر به آتش‌سوزی از بازار جمع می‌شود

شیرین‌کاری مستخدم موزه چگونه سر از گالری آلمان در آورد؟