Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

«ترامپ در سه هفته گذشته حدود ۲۰ میلیون دلار از کمک‌های مردمی عایدی داشته است»

دونالد ترامپ
دونالد ترامپ Copyright AP Photo
Copyright AP Photo
نگارش از یورونیوز فارسی
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

سخنگوی ستاد انتخاباتی دونالد ترامپ می‌گوید که رئيس جمهوری سابق آمریکا در سه هفته گذشته نزدیک به ۲۰ میلیون دلار از کمک‌های مردمی عایدی داشته است.

آگهی

دوره‌ای که تقریبا همزمان با کیفرخواست وی در پرونده‌های فدرال و ایالتی مرتبط با ادعاهای او مبنی بر تقلب در انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۰ بوده است. 

استیون چونگ، سخنگوی آقای ترامپ با اعلام این مطلب در صفحه ایکس (توییتر سابق) خود اضافه کرد که فقط در روز جمعه ترامپ ۷.۱ میلیون دلار درآمد داشته و آن‌روز به پردرآمدترین روز مبارازات انتخاباتی این نامزد جنجالی انتخابات تبدیل شده است. 

ترامپ روز پنجشنبه به زندان جورجیا رفت و تصویر او در زندان منتشر شد، یک روز پس از آن فروش محصولاتی با تصویر ترامپ افزایش چشمگیری یافته است. عکسی که از او در زندان گرفته شد توسط ترامپ در صفحه توییتر رئيس جمهوری پیشین آمریکا بازنشر شد و پس از آن، این عکس روی محصولاتی چون لیوان، تیشرت، ماگ و حتی عروسک‌ها منتشر شد. 

ترامپ که در سال ۲۰۱۶ موفق شد هیلاری کلینتون را شکست دهد، در سال ۲۰۲۰ مقابل جو بایدن شکست خورد اما هرگز نتیجه انتخابات را نپذیرفت. او حالا قصد دارد بار دیگر در انتخابات شرکت کند و در اتفاقی کم‌سابقه بار دیگر با جو بایدن رقابت کند. 

ترامپ در حال حاضر با چهار کیفرخواست مواجه است، از جمله دو مورد مربوط به ادعاهای وی مبنی بر تقلب در انتخابات و همچنین حمله طرفدارانش به کنگره در روز ۶ ژانویه ۲۰۲۱ که به آشوبی بزرگ در مجلس قانونگذاری ایالات متحده تبدیل شد. 

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

او تمام این اتهامات را رد کرده است و گفته حق داشته درباره انتخابات و شفاف نبودن روند برگزاری و شمارش آرا در آن اظهار نظر کند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

ترامپ پس از ۲۰ دقیقه حضور در زندان، با سپردن وثیقه ۲۰۰ هزار دلاری آزاد شد

ستایشگر ترامپ و «ضد سیستم»؛ درخشش نامزد راست افراطی آرژانتین در انتخابات مقدماتی

یک پیروزی جدید برای ترامپ؛ دادگاه فلوریدا در پرونده نگهداری اسناد محرمانه قرار منع تعقیب صادر کرد