Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

جام جهانی فوتبال زنان؛ اسپانیا یا انگلستان؟ یکی از این دو تیم برای نخستین بار قهرمان جهان می‌شود

اسپانیا و انگلستان دیدار پایانی جام جهانی فوتبال زنان را برگزار می‌کنند
اسپانیا و انگلستان دیدار پایانی جام جهانی فوتبال زنان را برگزار می‌کنند Copyright CANVA
Copyright CANVA
نگارش از یورونیوز فارسی
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

پس از برگزاری ۶۳ مسابقه، آخرین بازی مسابقات جام جهانی ۲۰۲۳ فوتبال زنان در استرللیا برگزار می‌شود تا تکلیف قهرمان این مسابقات روشن شود.

آگهی

دو تیم ملی فوتبال زنان اسپانیا و انگلستان که برای نخستین بار توانسته‌اند به فینال جام جهانی فوتبال زنان راه یابند در حالی به مصاف یکدیگر خواهند رفت که پیش از شروع این تورنمنت کمتر کسی پیش بینی می‌کرد این دو تیم برگزار کننده دیدار پایانی باشند. با این حال یکی از این دو تیم یکشنبه شب در سیدنی برای نخستین بار قهرمان جهان خواهد شد و کاپ را بالای سر می‌برد. 

دو تیمی که در طول رقابت‌ها موفق شدند حریفان خود را از پیش رو بردارند و در مرحله نیمه نهایی هم با شکست استرالیا و سوئد به فینال راه یابند. 

AP Photo
آخرین تمرین تیم ملی زنان اسپانیا پیش از دیدار پایانیAP Photo

از فینال ۴ سال قبل تنها یک نفر در بازی یکشنبه حاضر خواهد بود و آن‌هم کسی نیست جز سارینا وایگمن، سرمربی هلندی تیم ملی انگلستان. خانم وایگمن در مسابقات دوره قبل تیم ملی کشورش را به فینال رساند اما هلندی‌ها در دیدار پایانی مغلوب آمریکا شدند و به مقام نایب قهرمانی رضایت دادند. در این دوره هرچند هلندی‌ها نتوانستند خود را به جمع ۴ تیم نهایی برسانند اما سرمربی دوره پیش آنها موفق شده تاریخ سازی کند و برای دومین دوره متوالی در فینال حضور یابد.

 در میان ۴ تیم برتر مرحله نیمه نهایی او تنها زنی است که هدایت یک تیم را برعهده دارد و و اسپانیا، استرالیا و همچنین سوئد سرمربیانی مرد برای خود انتخاب کردند. 

انگلستان سال گذشته موفق شد با همین مربی قهرمان اروپا شود و حالا امید بسیاری دارد تا در جام جهانی هم قهرمان شود.  از آن سو اما اسپانیا به جز شکست سنگین در مقابل ژاپن در مرحله مقدماتی نمایش‌های خوبی از خود به جا گذاشته و قرمز پوشان موفق شده‌اند حریفان را یکی پس از دیگری از پیش رو بردارند. 

انتظار می‌رود در مسابقه فردا ۷۵ هزار تماشاگر در استادیوم حاضر باشند تا رکورد تازه‌ای در این بازی‌ها به ثبت برسد. همچنین  این جام جهانی نخستین باری بود که ۳۲ تیم در آن شرکت داشتند و میزبانی این رقابت‌ها هم به دو کشور استرالیا و نیوزیلند واگذار شده بود. 

انگلستان در صورتی که بتواند قهرمان شود برای نخستین بار از سال ۱۹۶۶ خواهد بود که افتخار بالای سر بردن جام جهانی فوتبال را به دست خواهد آورد. بعد از قهرمانی تاریخی شاگردان آلف رمزی در جام جهانی ۱۹۶۶، تیم‌های مردان و زنان انگلستان هرگز نتوانسته‌اند حتی به فینال جام جهانی هم راه یابند و حالا شاگردان وایگمن در آستانه تاریخ‌سازی هستند. 

AP Photo
آخرین تمرینات تیم ملی زنان انگلستان پیش از دیدار پایانیAP Photo

انگلستان برخلاف اسپانیا هر سه بازی مرحله مقدماتی خود را با پیروزی پشت سر گذاشت و فقط در مرحله یک هشتم نهایی با نیجریه به مشکل خورد و در نهایت در ضربات پنالتی نماینده سرسخت قاره آفریقا را از پیش رو برداشت. سه‌شیرها در دیگر بازی‌ها نسبتا قاطع ظاهر شده و در ۹۰ دقیقه کار حریفان خود را تمام کرده‌اند. 

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

قضاوت دیدار پایانی را هم توری پنسو آمریکایی برعهده خواهد داشت تا آمریکایی هم که عادت داشتند در بیشتر ادوار در فینال حاضر باشند در دیدار پایانی نماینده‌ای داشته باشند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

جام جهانی فوتبال زنان؛ انگلستان با شکست استرالیا برای نخستین بار راهی فینال شد

اسپانیا با شکست سوئد برای نخستین بار به فینال جام جهانی زنان صعود کرد

اسپانیا با کسب نتیجه ۲ بر ۱ مقابل انگلیس قهرمان یورو ۲۰۲۴ شد