Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

سوریه؛ «انفجار‌های مهیب» در انبارهای موشک شبه نظامیان تحت حمایت ایران

نقشه سوریه
نقشه سوریه Copyright کانوا
Copyright کانوا
نگارش از یورونیوز فارسی
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

خبرگزاری رسمی سوریه،‌ سانا نیز با تایید انفجارهای صورت گرفته در نزدیکی دمشق اعلام کرد که دلایل وقوع این حادثه در دست بررسی است.

آگهی

دیده‌بان حقوق بشر سوریه بامداد یکشنبه از انفجار‌هایی شدید در چند انبار موشک متعلق به شبه‌نظامیان تحت حمایت ایران در نزدیکی دمشق خبر داد.

این نهاد غیردولتی و حقوق بشری مستقر در لندن که بواسطه دسترسی به شبکه‌ گسترده‌ای از منابع محلی تحولات سوریه را رصد می‌کند بدون اشاره به تلفات جانی احتمالی، تنها از خسارات مادی به جا مانده بر اثر این انفجارها یاد کرده است.

خبرگزاری رسمی سوریه،‌ سانا نیز با تایید انفجارهای صورت گرفته در نزدیکی دمشق اعلام کرده است که دلایل وقوع این حادثه در دست بررسی است.

دیده‌بان حقوق بشر سوریه در گزارش خود به شنیده شدن صدای «انفجارهای مهیب» توسط ساکنان پایتخت سوریه و مناطق اطراف آن اشاره و محل وقوع این انفجارها را «انبارهای مهمات شبه نظامیان طرفدار ایران» واقع در یک منطقه کوهستانی در شرق دمشق اعلام کرده است.

رامی عبدالرحمن، مدیر ارشد دیده‌بان حقوق بشر سوریه به خبرگزاری فرانسه می‌گوید: «ما هنوز نمی دانیم که این انفجار ناشی از یک حمله هوایی بوده یا بر اثر عملیاتی زمینی صورت گرفته است.»

دیده‌بان حقوق بشر سوریه پیش‌تر در روز دوشنبه گذشته نیز از حملات اسرائیل به مواضع نظامی و انبارهای تسلیحاتی در حومه دمشق خبر داده و اعلام کرده بود که ۴ سرباز سوری و ۲ شبه‌نظامی تحت حمایت ایران در این حملات کشته شدند.

به گزارش فرانس‌پرس، ۲ سرباز سوری و ۵ شبه نظامی خارجی نیز پیش از این در حملاتی به انبارهای تسلیحات و مهمات شبه نظامیان طرفدار ایران، به ویژه در نزدیکی فرودگاه بین المللی دمشق زخمی شده بودند.

اسرائیل رسما مسئولیت حملات صورت گرفته به سوریه را برعهده نمی‌گیرد و به ندرت در مورد این حملات اظهار نظر می کند، اما همواره تاکید دارد که برای بیرون راندن ایران از سوریه و دورکردن شبه‌نظامیان تحت حمایت تهران از مرزهای خود دست به هر اقدامی می‌زند.

به گزارش دیده‌بان حقوق بشر سوریه در حمله ۱۹ ژوئیه اسرائیل علیه مواضع ارتش و نیز گروه‌های تحت حمایت تهران در نزدیکی پایتخت سوریه نیز ۳ شبه نظامی حامی دمشق کشته و چهار نفر دیگر مجروح شده بودند.

به گفته همین منبع، اسرائیل همچنین به تازگی یک پایگاه پدافند هوایی در شهر ساحلی طرطوس واقع در جنوب غربی سوریه را هدف قرار داده است.

اسرائیل از آغاز جنگ سوریه در سال ۲۰۱۱ تاکنون صدها حمله هوایی علیه مواضع رژیم سوریه و همچنین پایگاه نیروهای ایرانی و تشکیلات حزب الله لبنان انجام داده است.

توییتر یورونیوز فارسی را دنبال کنید

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

۳ عضو کنگره آمریکا به منطقه تحت کنترل شورشیان سوریه سفر کردند

یک سازمان غیردولتی: هشت نفر در حملات روسیه به منطقه تحت کنترل شورشیان در سوریه کشته شدند

دست کم ۲ نفر در حمله اسرائيل به جنوب سوریه کشته شدند