Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
Find Us
آگهی

روسیه از حمله شبانه پهپادهای اوکراینی به یک نفتکش روسی در نزدیکی پل کریمه خبر داد

نفتکش روسی
نفتکش روسی Copyright AP Photo
Copyright AP Photo
نگارش از Farhad Mirmohammadsadeghi
تاریخ انتشار به روز شده در
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

خبرگزاری تاس روسیه می‌گوید که یک نفتکش این کشور در تنگه کرچ در نزدیکی پل کریمه هدف حمله پهپاد‌های اوکراینی قرار گرفته است. به نظر می‌رسد از زمان خروج مسکو از قرارداد غلات و حفاظت از کشتی‌های غیرنظامی در دریای سیاه، این نخستین حمله به یک نفتکش تجاری در این منطقه باشد.

آگهی

گفته می‌شود که این نفتکش دیگر قادر به حرکت نیست و مرکز هماهنگی نجات دریایی نووراسییسک در دریای سیاه نیز ضمن اعزام یدک‌کش‌ها برای کمک به این نفتکش اعلام کرد: «می‌توانیم بگوییم نفتکش در تنگه کرچ آسیب دیده است اما این آسیب زیاد نیست. یدکش‌ها به محل اعزام شده و درحال بررسی شرایط‌ هستند. آسیب موتور زیاد جدی نیست.»

به گفته مقامات منصوب از سوی کرملین در شبه‌جزیره کریمه، نفتکشی که در تنگه کرچ هدف حمله پهپاد‌های اوکراینی قرار گرفته، سیگ (SIG) نام داشته و با پرچم روسیه در حرکت بوده است.

ولادیمیر روگوف، یکی از مقامات گماشته کرملین در زاپوریژیا نیز فایلی صوتی از درخواست یدک‌‌کشی نفتکش مزبور در کانال تلگرام خود منتشر کرد.

او همچنین تصاویری را با عنوان «قطعات و تجهیزات متلاشی شده داخل شناور» در کانال تلگرامش به اشتراک گذاشت. به گفته او این نفتکش، نفت را برای نیروهای روسیه در سوریه حمل می‌کرده است.

مقامات اوکراینی هنوز درباره این حمله پهپادی اظهارنظری نکرده‌اند.

پیش از این در حملات شب‌های گذشته، پهپاد‌های اوکراینی به پایگها دریایی نووراسییسک روسیه حمله کرده و به یک کشتی جنگی روسی به شدت آسیب رسانده بودند.

پل کریمه نیز که تنها مسیر مواصلاتی میان روسیه و کریمه اشغالی است، در ۱۷ ماهی که از آغاز تهاجم نظامی روسیه به اوکراین می‌گذرد دست‌کم دوبار هدف حمله جدی قرار گرفته و اوکراین تاکنون تنها مسئولیت یکی از این حملات را پذیرفته است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

پهپاد‌های دریایی اوکراین با « ۴۵۰ کیلوگرم تی‌ان‌تی» به یکی از بنادر تجاری مهم روسیه حمله کردند

اعزام محکومان زن به جبهه جنگ علیه اوکراین؛ روسیه از مهاجران آفریقایی هم سربازگیری می‌کند

آمریکا ممنوعیت ارائه تسلیحات به گردان آزوف را لغو کرد