روسیه از حمله شبانه پهپادهای اوکراینی به یک نفتکش روسی در نزدیکی پل کریمه خبر داد

نفتکش روسی
نفتکش روسی Copyright AP Photo
نگارش از Farhad Mirmohammadsadeghi
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

خبرگزاری تاس روسیه می‌گوید که یک نفتکش این کشور در تنگه کرچ در نزدیکی پل کریمه هدف حمله پهپاد‌های اوکراینی قرار گرفته است. به نظر می‌رسد از زمان خروج مسکو از قرارداد غلات و حفاظت از کشتی‌های غیرنظامی در دریای سیاه، این نخستین حمله به یک نفتکش تجاری در این منطقه باشد.

آگهی

گفته می‌شود که این نفتکش دیگر قادر به حرکت نیست و مرکز هماهنگی نجات دریایی نووراسییسک در دریای سیاه نیز ضمن اعزام یدک‌کش‌ها برای کمک به این نفتکش اعلام کرد: «می‌توانیم بگوییم نفتکش در تنگه کرچ آسیب دیده است اما این آسیب زیاد نیست. یدکش‌ها به محل اعزام شده و درحال بررسی شرایط‌ هستند. آسیب موتور زیاد جدی نیست.»

به گفته مقامات منصوب از سوی کرملین در شبه‌جزیره کریمه، نفتکشی که در تنگه کرچ هدف حمله پهپاد‌های اوکراینی قرار گرفته، سیگ (SIG) نام داشته و با پرچم روسیه در حرکت بوده است.

ولادیمیر روگوف، یکی از مقامات گماشته کرملین در زاپوریژیا نیز فایلی صوتی از درخواست یدک‌‌کشی نفتکش مزبور در کانال تلگرام خود منتشر کرد.

او همچنین تصاویری را با عنوان «قطعات و تجهیزات متلاشی شده داخل شناور» در کانال تلگرامش به اشتراک گذاشت. به گفته او این نفتکش، نفت را برای نیروهای روسیه در سوریه حمل می‌کرده است.

مقامات اوکراینی هنوز درباره این حمله پهپادی اظهارنظری نکرده‌اند.

پیش از این در حملات شب‌های گذشته، پهپاد‌های اوکراینی به پایگها دریایی نووراسییسک روسیه حمله کرده و به یک کشتی جنگی روسی به شدت آسیب رسانده بودند.

پل کریمه نیز که تنها مسیر مواصلاتی میان روسیه و کریمه اشغالی است، در ۱۷ ماهی که از آغاز تهاجم نظامی روسیه به اوکراین می‌گذرد دست‌کم دوبار هدف حمله جدی قرار گرفته و اوکراین تاکنون تنها مسئولیت یکی از این حملات را پذیرفته است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

پهپاد‌های دریایی اوکراین با « ۴۵۰ کیلوگرم تی‌ان‌تی» به یکی از بنادر تجاری مهم روسیه حمله کردند

روسیه برنده اوکراینی مسابقه آواز یوروویژن را در فهرست افراد تحت تعقیب خود قرار داد

رونمایی اوکراین از نقشه خود برای «کریمه بدون روسیه»: پل کریمه را برمی‌چینیم