Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
Find Us
آگهی

هشدار خطر آتش‌سوزی، کیا و هیوندای ۹۱ هزار خودرو را فراخواندند

Hyundai Kia Recall
Hyundai Kia Recall Copyright AP Photo
Copyright AP Photo
نگارش از یورونیوز فارسی
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

شرکت‌های هیوندای موتور و کیا موتورز متعلق به کره جنوبی، حدود ۹۲ هزار خودروی فروخته شده خود در ایالات متحده را به دلیل احتمال آتش‌سوزی فراخواندند.

آگهی

گفته می‌شود این فراخوان در پی نگرانی از وقوع حریق در برخی مدل‌های خودروهای این شرکت‌ها، به دلیل وجود مشکل در یک قطعۀ الکتریکی متصل به پمپ روغن گیربکس خودروها صادر شده که ممکن است باعث گرم شدن بیش از حد پمپ شود.

این شرکت‌ها به صاحبان خودروها توصیه کرده‌اند تا زمانی که خودروهایشان مورد بازرسی قرار نگرفته، آنها را بیرون و دور از ساختمان‌ها پارک کنند.

در سال‌های پیش از این نیز شرکت‌های هیوندای و کیا فراخوان‌هایی با موضوعات مشابه منتشر کرده بودند.

این دو شرکت اگرچه بطور مستقل فعالیت می‌کنند اما هر دو از زیرمجموعه‌های «گروه هیوندای موتور» محسوب می‌شوند و قطعات مشترک زیادی دارند.

«گروه هیوندای موتور» سومین خودروساز بزرگ جهان است.

شرکت خودروسازی کیاموتورز می‌گوید دلیل صدور این فراخوان، دریافت ۶ گزارش از وقوع حوادث حرارتی بوده است؛ با این وجود این شرکت تاکید کرد که این حوادث تا کنون هیچ تصادف یا جراحتی را منجر نشده است.

شرکت هیوندای نیز تا کنون چهار گزارش با این موضوع دریافت کرده است که البته هیچ کدام از حوادث آن، منجر به تصادف یا جراحت و مرگ نشده است.

بر اساس اعلامیه منتشر شده، نمایندگی این شرکت‌ها در ایالات متحده با مالکان خودروها تماس خواهند گرفت و پس از بازرسی خودروی آنها، در صورت نیاز پمپ و دیگر قطعات مرتبط با این مشکل را عوض خواهند کرد.

این شرکت‌ها همچنین اعلام کردند که قطعه‌ای که منجر به وقوع مشکل شده را، از ماه مارس از خط تولید محصولاتشان خارج کرده‌اند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

چالش‌های تیک‌تاکی و موج سرقت خودروهای «کیا» و «هیوندای» در آمریکا

خودروی پرنده هیوندایی؛ آینده حمل و نقل هوایی شهری

هیوندای جدید با باتری خورشیدی روی سقف به بازار آمد