تحول در مسیرهای ریلی ایتالیا برای جذب بیشتر توریست؛ قطارهای جدید به نقاط زیبا و ناشناخته می‌روند

شرکت ملی قطار ایتالیا
شرکت ملی قطار ایتالیا Copyright AP Photo
Copyright AP Photo
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

شرکت راه آهن ملی ایتالیا قصد دارد خطوط جدید ریلی با قطارهای متنوع را راه‌اندازی کند که امکان بازدید از نقاط بیشتری از این کشور را فراهم سازد.

آگهی

شرکت راه آهن ملی ایتالیا قصد دارد خطوط جدید ریلی با قطارهای متنوع را راه‌اندازی کند که امکان بازدید از نقاط بیشتری از این کشور را فراهم سازد. 

 با استفاده از این سری قطارهای جدید امکان سفر و بازدید از دهکده‌های دورافتاده اما محبوب هم برای گردشگران ممکن می‌شود. 

بر این اساس اپراتور دولتی راه‌آهن ایتالیا  Ferrovie dello Stato Italiane (FS) در حال راه اندازی یک سری مسیرهای تازه قطار است تا مسافران و توریست‌ها بتوانند از این طریق مسیرها و مناطق تازه‌تری را از نزدیک ببینند. 

مجموعه FS Treni Turistici Italiani یا همان قطارهای توریستی ایتالیا دارای سه دسته قطار از مقرون به صرفه تا لوکس است و به گفته مدیران FS این سرویس جدید را با هدف پاسخگویی به تقاضای رو به رشد گردشگری ریلی راه‌اندازی می‌کنند. 

در میان سرویس‌های لوکس قرار است سری قطار‌های اکسپرس دولچه ویتا راه‌اندازی شود که تجربه سفری فانتزی را به مسافران هدیه می‌دهد و گردشگران خواهند توانست تجربه‌ای بی‌نظیر اما گران را برای کشف و مشاهده ایتالیا ثبت کنند. این قطارهای دولچه ویتا در شش مسیر از شمال به جنوب ایتالیا می‌رود و در طول مسیر در هتل‌های جدید Orient Express در شهرهای رم و ونیز توقف می‌کند.

این سرویس لوکس متعلق به شرکت مهمان‌نوازی Accor است و FS ایتالیا خدمات و کارکنان آن را تامین می‌کند.

علاقه مندان به تاریخ، مسیرهای جدید FS را که توسط قطارهای قدیمی ترنی استوریسی (treni storici) طی  می شود، دوست خواهند داشت چرا که این قطارها از مناطق دیدنی و تاریخی عبور می‌کنند که در آنجا تورهای راهنما به مسافران توضیحات کاملی در خصوص اتفاقاتی که در قرن‌های پیشین در این مناطق افتاده ارائه خواهند کرد. 

دسته دوم قطارها، سری اکسپرس هستند که قرار است در مسافت‌های متوسط و طولانی گردشگران را جا به جا کند و بین شهرهای بزرگ و جاذبه‌های گردشگری متمرکز خواهد بود. از جمله مسیرهای این قطار می‌توان به سفر از میلان به سن کاندیدو در مرز اتریش، میلان به لیورنو، جنوا و ونتیمیلیا در نزدیکی مرز فرانسه و همچنین یک قطار شبانه که از رم به سواحل جنوبی می‌رود و پایتخت را به شهرهایی چون متاپونتو، کاتانزارو و رِججو کالابریا وصل می‌کند و مسافران می‌توانند از سواحل زیبا و بی‌نظیر ایتالیا بهره‌مند شوند.

سری سوم قطارها که قرار است مقرون به صرفه باشد در مسیرهای کوتاه و نزدیک تردد خواهند کرد. این قطارهای منطقه‌ای که با سرعتی کمتر و البته قیمتی ارزان‌تر به مسافران سرویس می‌دهد با هدف بازددید گردشگران از روستاهای دیدنی، مناظر با چشم‌انداز زیبا و همچنین آشنایی با سنت‌های تاریخی و شراب و غذا و پنیرهای ایتالیایی در مناطق دوردست راه‌اندازی می‌شود. 

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

این قطارها بلیت بسیار ارزانی خواهند داشت و قرار است حدود ۱ تا ۳ یورو برای هر سفر از سوی مسافران پرداخت شود تا آنها بتوانند بیشتر با نقاط و نکات کمتر شناخته شده ایتالیا آشنا شوند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

موج گرمای شدید در اروپا؛ ایتالیا برای پانزده شهر هشدار قرمز صادر کرد

زن معلم در ایتالیا پس از ۲۰ سال مرخصی در طول ۲۴ سال کار اخراج شد

کشف دیوارنگاره‌های دست‌نخورده در ایتالیا؛ تالاری شگفت‌انگیز که روایت‌گر نبرد تروا و اساطیر یونان است