Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader

Find Us

آگهی

جانشین فرمانده انتظامی: حجاب بالاترین مولفه قدرت ملی جمهوری اسلامی است

تظاهرات حکومتی در جمهوری اسلامی
تظاهرات حکومتی در جمهوری اسلامی Copyright AP Photo
Copyright AP Photo
نگارش از یورونیوز فارسی
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

جانشین فرمانده کل انتظامی جمهوری اسلامی می‌گوید بحث حجاب موضوع بسیار مهمی است که از سوی پلیس و دیگر مسئولان در حال پیگیری است.

آگهی

قاسم رضایی، جانشین فرمانده کل انتظامی جمهوری اسلامی در صحبت‌هایی ضمن اشاره به این موضوع حجاب را «بالاترین مولفه قدرت ملی» برشمرد و افزود: «دشمن اخیرا بالاترین مولفه قدرت ملی ما یعنی حجاب و عفاف را به عنوان فتنه جدیدی در پس حوادث سال گذشته تشدید کرده و هدف قرار داده است.» 

اظهارات این فرمانده پلیس در حالی مطرح می‌شود که از هفته گذشته بار دیگر گشت‌های ارشاد برای اجرای حجاب اجباری در خیابان‌های شهرهای مختلف ایران به راه افتاده و ماموران پلیس به همراه ضابط قضایی به افرادی که به گفته مقام‌های جمهوری اسلامی حجاب نامناسب داشته باشند، تذکر می‌دهند. همچنین با حضور ضابط قضایی قرار است زمینه بازداشت و دستگیری افرادی که به تذکرات ماموران پلیس برای رعایت حجاب اجباری توجه نکنند، فراهم شود. 

رضایی در بخش دیگری از صحبت‌های خود گفت: «موضوع حجاب در جلسات مکرر با رئيس جمهور مطرح شده و به صورت جدی در حال پیگیری پلیس و دیگر مقام‌ها قرار گرفته و اقدامات لازم در خصوص محله‌های مختلف در این رابطه صورت گرفته است.» 

اظهارات رضایی در خصوص برگزاری جلسات با ابراهیم رئيسی در رابطه با مسئله حجاب در حالی مطرح می‌شود که پیش از این مقام‌های نزدیک به دولت تلاش داشتند نقش رئيسی را در بازگشت گشت ارشاد کم‌رنگ کنند. 

علی بهادری جهرمی، سخنگوی دولت در این خصوص تاکید کرده بود که شیوه برخورد با زنان با نیروی انتظامی و قوه قضائيه است و عملا دولت را در این فرآیند عاری از مسئولیت دانسته بود. این مسئله باعث شده تا برخی از جریان‌های سیاسی در ایران رئيسی را به فرار از مسئولیت بازگشت گشت ارشاد متهم کنند. از سوی دیگر البته جریان‌های تندرو تاکید دارند که رئيسی و دولت نقش مهمی در این فرآیند داشته‌اند. 

جانشین فرمانده کل انتظامی جمهوری اسلامی در بخش دیگری از صحبت‌های خود ابراز امیدواری کرد پلیس با حمایت و پشتیبانی علی خامنه‌ای، روحانیون و دیگر مسئولان جمهوری اسلامی بتواند امنیت را در این رابطه برقرار سازد. 

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

با وجود مخالفت‌ها و اعتراضات و عدم رعایت حجاب اجباری از سوی زنان، مقام‌های جمهوری اسلامی همچنان بر لزوم مقابله با بی‌حجابی تاکید و تلاش دارند با کمک دستگاه‌های امنیتی، انتظامی و قضایی زنان را وادار به رعایت پوشش مد نظر جمهوری اسلامی نمایند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

تهدید پلیس ایران به دور جدید سخت‌گیری‌ها درباره حجاب از «شنبه ۲۵ فروردین»

در آستانه سالروز آغاز اعتراضات ایران؛ آیا رویا نونهالی کشف حجاب کرد؟

اعتراضات ایران؛ از تعطیلی گشت ارشاد تا انتشار فراخوان‌های اعتراض و اعتصاب