Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

غرق شدن قایق مهاجران در دریای مدیترانه؛ دوازده نفر از بازماندگان پاکستانی‌اند

قایق حامل مهاجران که در دریای مدیترانه در نزدیکی یونان غرق شد
قایق حامل مهاجران که در دریای مدیترانه در نزدیکی یونان غرق شد Copyright AP/PHOTO AVAILABLE TODAY, BEST QUALITY AVAILABLE
Copyright AP/PHOTO AVAILABLE TODAY, BEST QUALITY AVAILABLE
نگارش از Farhad Mirmohammadsadeghi
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

درحالی‌که عملیات جستجو برای نجات بازماندگان و یافتن اجساد کشته‌شدگان حادثه غرق شدن قایق حامل مهاجران در عمیق‌ترین بخش دریای مدیترانه توسط نیروهای یونانی ادامه دارد، وزارت خارجه پاکستان روز شنبه اعلام کرد ۱۲ نفر از بازماندگان این حادثه تبعه این کشور هستند.

آگهی

ممتاز زهرا بلوچ، سخنگوی وزارت خارجه پاکستان گفت مقامات این کشور نمی‌توانند شمار و هویت اتباع این کشور که در حادثه مذبور کشته شدند را تعیین و شناسایی کنند.  

وی افزود از کسانی که به دنبال بستگان مفقود شده خود در این حادثه بودند خواسته شده تا اسناد هویتی و نتیجه آزمایش دی‌ان‌ای خود را به این وزارتخانه ارائه دهند. 

گارد ساحلی یونان اعلام کرد که یک ناوچه نیروی دریایی یونان به همراه چهار شناور دیگر در فاصله ۴۷ مایل دریایی برابر با ۸۷ کیلومتر جنوب غربی شهر پیلوس در جنوب غربی یونان مشغول عملیات جستجو هستند. پیش‌تر نیز دو هلیکوپتر نیروی دریایی و ارتش این کشور به عملیات جستجو پیوسته بود. 

شمار بازماندگان این حادثه تا کنون به ۱۰۴ نفر می‌رسد. همچنین اجساد ۷۸ نفر از مسافران قایق مهاجران نیز پیدا شده است. شمار مسافران این قایق بین ۴۰۰ تا ۷۵۰ نفر تخمین زده می‌شود که بیشتر آن‌ها اتباع سوریه، مصر و سرزمین‌های فلسطینی بودند.

این حادثه روز چهارشنبه ۱۴ ژوئن اتفاق افتاد و به غیر از بازماندگان و اجسادی که در آن روز پیدا شدند، نیروهای امدادی تا کنون موفق به یافتن افراد دیگری نشدند.  

بازماندگان به یک مرکز پذیرش مهاجران در خارج آتن، پایتخت یونان منتقل شدند و شماری از آن‌ها نیز با بستگانشان در دیگر کشورهای اروپایی دیدار کردند. 

مقامات یونانی همچنان به دلیل کوتاهی در اقدام عاجل برای نجات سرنشینان این قایق مورد انتقاد قرار می‌گیرند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

واژگونی مرگبار قایق مهاجران؛ «فرانتکس» در حال بررسی تعلیق فعالیت‌های خود در یونان است

اخراج پناهجویان از ژاپن با تصویب نهایی قانون جدید مهاجرت آسان‌تر شد

همبستگی تاریخی بین اعضای اتحادیه اروپا درباره مهاجرت؛ موضوعات مورد توافق کدامند؟