Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

رکوردشکنی یورو در سال ۱۴۰۲؛ سکه طلا مرز ۳۴ میلیون تومان را رد کرد

تابلوی نرخ‌های یک صرافی در تهران؛ ۲۱ فوریه ۲۰۲۳
تابلوی نرخ‌های یک صرافی در تهران؛ ۲۱ فوریه ۲۰۲۳ Copyright AFP
Copyright AFP
نگارش از یورونیوز فارسی
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

با وجود تعطیلی بازار جهانی طلا در روز یکشنبه، ادامه صعود نرخ ارز در بازار ایران موجب شد تا قیمت هر قطعه تمام سکه طلا موسوم به طرح امامی بار دیگر از مرز ۳۴ میلیون تومان عبور کند و تا ۳۴ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان معامله شود.

آگهی

نرخ فروش یورو در جریان معاملات روز یکشنبه بازار آزاد تهران برای نخستین بار طی دو ماه گذشته به ۶۱ هزار تومان رسید.

همزمان با افزایش ۲۸۱ تومانی بهای کشف شده یورو طی مبادلات روز یکشنبه در مرکز مبادله ارز و طلای ایران، بهای فروش آن در داد و ستدهای ظهر یکشنبه بازار آزاد تهران تا ۲۰۰ تومان بالا رفت و به ۶۱ هزار و ۵۰ تومان رسید؛ نرخی که آخرین بار در خرید و فروش‌های ۹ اسفند (۲۸ فوریه) پیش ثبت شده بود و بالاترین رقم طی ۶۱ روز گذشته به شمار می‌رود.

قیمت آزاد فروش هر دلار آمریکا نیز با وجود ثبات نرخ کشف شده در مبادلات روز یکشنبه مرکز مبادله ارز و طلای ایران تا ۵۴ هزار و ۸۵۰ تومان بالا رفت و فاصله آن با نرخ مبادله‌ای (۴۱ هزار و ۹۶۶ تومان) به ۱۲ هزار و ۸۸۴ تومان رسید. نرخ آزاد فروش دلار یک ماه پیش و طی مبادلات دهم فروردین (۳۰ مارس) گذشته تا ۵۵ هزار تومان اوج گرفته بود. 

دلار آمریکا در حالی در جریان معاملات دهم فروردین نخستین رکورد خود را در سال ۱۴۰۲ ثبت کرد که هر یورو در بازار جهانی در مقابل ۱.۰۸۶ دلار آمریکا مبادله می‌شد. به همین دلیل، قیمت یورو در مبادلات آن روز از ۵۹ هزار و ۷۵۰ تومان فراتر نرفت. 

اما طی مبادلات روز یکشنبه (۱۰ اردیبهشت/۳۰ آوریل) یورو در مقایسه با یک ماه پیش تقویت شده و در برابر ۱.۱۱۳ دلار آمریکا مبادله شد. بنابراین، نرخ آزاد فروش یورو امروز از مرز ۶۱ هزار تومان عبور کرد. 

به اینستاگرام یورونیوز فارسی بپیوندید 

با وجود تعطیلی بازار جهانی طلا در روز یکشنبه، ادامه صعود نرخ ارز در بازار ایران موجب شد تا قیمت هر قطعه تمام سکه طلا موسوم به طرح امامی بار دیگر از مرز ۳۴ میلیون تومان عبور کند و تا ۳۴ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان معامله شود. بهای هر گرم طلای ۱۸ عیار نیز روز یکشنبه نزدیک به ۴۰ هزار تومان بالاتر رفت و به دو میلیون و ۷۵۰ هزار تومان رسید.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

بانک مرکزی ایران سکه و شمش طلا می‌فروشد؛ عقب‌نشینی نرخ آزاد دلار و یورو در بازار تهران

۱۲ پرده از اقتصاد ایران در ۱۳ نمودار؛ چرایی رکوردشکنی دلار در ۱۴۰۱ و چشم‌انداز ۱۴۰۲

صعود بهای ارز در آخرین روز کاری سال؛ نرخ دلار به بالاترین سطح در ۱۰ روز گذشته رسید