دادگاهی در هلند اهداکننده سریالی اسپرم را از اهدای مجدد برحذر داشت

اهدای اسپرم
اهدای اسپرم Copyright Canva
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

این مرد که از سال ۲۰۰۷ کار اهدای اسپرم را آغاز کرد تاکنون در تولد دست‌کم ۵۵۰ تا ۶۰۰ کودک نقش داشته است.

آگهی

دادگاهی در هلند روز جمعه اهدای اسپرم از سوی مردی را که پیش از این در تولد دست‌کم ۵۵۰ کودک نقش داشته است ممنوع کرد. 

بنا به حکم دادگاه این اهداکننده اسپرم در صورت سرپیچی از این ممنوعیت هر بار ممکن است تا ۱۰۰ هزار یورو جریمه شود. به گزارش رسانه‌های هلند مادر یکی از کودکان متولدشده از اهدای اسپرم این مرد ۴۱ ساله و بنیاد «دونورکایند» از او شکایت کرده بودند.

به‌گفته آنها این اهداکننده اسپرم همچنان در شبکه‌های اجتماعی به دنبال والدینی است که در جستجوی اهداکننده‌های اسپرم هستند. 

این مرد که از سال ۲۰۰۷ کار اهدای اسپرم را آغاز کرد تاکنون در تولد دستکم ۵۵۰ تا ۶۰۰ کودک نقش داشته است. دادگاه در توجیه تصمیم خود مبنی بر ممنوعیت اهدای اسپرم از سوی این مرد به احتمال پیامدهای روانی منفی بر روی کودکان اشاره کرده است.

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید 

این اهداکننده اسپرم تاکنون مایع منی خود را به دستکم ۱۲ کلینیک اهدا کرده بود. دادگاه حوزه قضایی لاهه در حکم خود تاکید کرده است که این مرد به شکل «عمدی» به والدین در مورد تعداد دفعاتی که پیش از این اسپرم اهدا کرده بود اطلاعات غلط می‌داد. 

والدین کودکانی که از اسپرم این مرد برای شکل‌گیری نطفه‌شان استفاده شده است اکنون به طور ناخواسته با شبکه گسترده‌ای از خواهران و برادران ناتنی کودک‌شان روبرو هستند. 

دادگاه این اهداکننده اسپرم را از هرگونه برقراری تماس با افرادی که در جستجوی اهداکننده اسپرم هستند برحذر داشته است. 

هلند پیش از این نیز با رسوایی‌هایی در زمینه اهدای اسپرم روبرو شده بود. یک پزشک متخصص زنان و زایمان در سال ۲۰۲۰ پس از مرگش به عنوان فرد مظنون در نقش‌آفرینی در تولد دستکم ۱۷ کودک شناخته شد. این پزشک متخصص زنان و زایمان اسپرم خودش را به عنوان اسپرم اهدایی از طرف اهداکنندگان ناشناس معرفی می‌کرد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

آرزوی پدر شدن؛ دانشمندان اسپرم‌های سالم مردان نابارور را یافتند

چرا زنان اروپایی برای باردار شدن اسپرم مردان دانمارکی‌ را انتخاب می‌کنند؟

نتایج پژوهش؛ آلاینده‌های شیمیایی، تعداد اسپرم مردان را کاهش داده است