نخستین فیلم بلند فیلمبرداری شده در فضا در سینماهای روسیه به نمایش درآمد

 یولیا پرسیلد بازیگر ۳۹ ساله روس
یولیا پرسیلد بازیگر ۳۹ ساله روس Copyright آژانس فضایی روسیه
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

اولین فیلم بلند فیلمبرداری شده در فضا روز پنجشنبه در سینماهای روسیه به نمایش درآمد. روسیه در اکتبر ۲۰۲۱ یک بازیگر زن و کارگردان فیلم را برای یک دوره ۱۲ روزه به ایستگاه فضایی بین‌المللی فرستاد تا صحنه‌هایی از فیلم را در آن‌جا فیلمبرداری کنند.

آگهی

اولین فیلم بلند فیلمبرداری شده در فضا روز پنجشنبه در سینماهای روسیه به نمایش درآمد.

فیلم «چالش» درباره یک جراح است که برای نجات یک فضانورد به ایستگاه فضایی بین‌المللی اعزام می‌شود.

روسیه در اکتبر ۲۰۲۱ یک بازیگر زن و کارگردان فیلم را برای یک دوره ۱۲ روزه به ایستگاه فضایی بین‌المللی فرستاد تا صحنه‌هایی از فیلم را در آن‌جا فیلمبرداری کنند.

ولادیمیر پوتین، رئیس جمهوری روسیه، این فیلم را ستودنی دانست و گفت : «ما اولین کشوری هستیم که یک فیلم سینمایی را در مدار، و در یک فضاپیما فیلمبرداری کرده‌ایم. یک بار دیگر اولین شدیم».

اولین فضانورد تاریخ، اولین زن فضانورد و … حالا هم اولین فیلم ساخته شده در فضا یک اولین دیگر به فهرست طولانی اولین‌ها برای صنعت فضایی روسیه اضافه کرد.

فیلم «چالش» با بازی یولیا پرسیلد ۳۹ ساله یکی از مشهورترین بازیگران روسیه داستان جراحی را روایت می‌کند که برای نجات یک فضانورد که در حین پیاده‌روی مجروح شده است به ایستگاه فضایی بین‌المللی فرستاده می‌شود.

کلیم شیپنکو، کارگردان ۳۹ ساله این فیلم علاوه بر کارگردانی این کار در سکانس‌های فیلم برداری شده در مدار مسئولیت دوربین، نور و صدا را نیز به عهده داشت.

خانم پرزیلد و آقای شیپنکو قبل از رفتن به فضا به مدت چهار ماه تحت آموزش قرار گرفتند.

این سکانس‌ها در ماژول روسی ایستگاه فضایی بین‌المللی فیلم‌برداری شدند و سه فضانورد روسی که در آن زمان در آنجا مستقر بودند نیز در فیلم حضور دارند.

این فیلم پروژه مشترک سازمان فضایی فدرال روسیه و شبکه تلویزیونی کانال یک روسیه است.

کنستانتین ارنست رئیس شبکه تلویزیونی کانال یک روسیه با اشاره به فیلم هالیوودی «جاذبه» با بازی ساندرا بولاک و جرج کلونی گفته است «ما همه از طرفداران فیلم جاذبه هستیم» اما حالا که فیلم «چالش» در حالت بی‌وزنی واقعی تصویربرداری شده می‌توان متوجه شد که این فیلم هالیوودی تنها تصاویر تولید شده کامپیوتری بوده است.

به اینستاگرام یورونیوز فارسی بپیوندید 

به گفته آقای ارنست، این فیلم کمتر از یک میلیارد روبل (۱۲ میلیون دلار) هزینه داشته است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

ناصرالدین شاه: جایزه بازیگری را دستگیره توالت‌ کرده‌ام

ناسا در ماموریت آرتمیس۳ قصد دارد بر روی کره ماه کشت و زرع کند

نصب ضربان‌ساز قلب برای ستاره ترمیناتور؛ آرنولد: دارم به یک انسان ماشینی‌ بدل می‌شوم