Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

تجمع اعتراض‌آمیز علیه مسمومیت‌ها در ایران؛ رئیسی: دشمن می‌خواهد موضوع حجاب را امنیتی کند

تجمع اعتراض‌آمیز در شاهین شهر
تجمع اعتراض‌آمیز در شاهین شهر Copyright ویدئوهای منتشرشده در شبکه‌های اجتماعی
Copyright ویدئوهای منتشرشده در شبکه‌های اجتماعی
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

همزمان با تداوم موج مسمومیت دانش‌آموزان مدارس دخترانه در ایران گروهی از ساکنان شاهین شهر در استان اصفهان روز شنبه در مقابل اداره آموزش و پرورش این شهر تجمع کردند.

آگهی

همزمان با تداوم موج مسمومیت دانش‌آموزان مدارس دخترانه در ایران گروهی از ساکنان شاهین شهر در استان اصفهان روز شنبه در مقابل اداره آموزش و پرورش این شهر تجمع کردند. 

در ویدئوهای منتشرشده از این تجمع اعتراض‌آمیز صدای شعارهای ضدحکومتی معترضان شنیده می‌شود. این در حالی است که بنا به برخی دیگر از ویدئوهای منتشرشده در شبکه‌های اجتماعی نیروهای امنیتی به سمت تظاهرکنندگان گاز اشک آور پرتاب کرده‌اند. 

گزارش‌های غیررسمی از موارد جدید مسمومیت‌ در بین دانش‌آموزان در شهرهای ایذه و سنندج حکایت دارد. 

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

وزیر بهداشت ایران اخیرا تنها از «بدحالی» دانش‌آموزان سخن گفته و افزوده بود که «شواهد محکمی» مبنی بر مسمومیت دانش‌آموزان وجود ندارد. 

تجمع اعتراض‌آمیز روز شنبه در شاهین‌شهر در حالی برگزار شد که در تصاویر منتشرشده از این تجمع شماری از زنان بدون حجاب هستند. این در حالی است که مقام‌های جمهوری اسلامی از جمله احمدرضا رادان، فرمانده کل انتظامی کشور هشدار داده بودند که طرح مقابله با زنان بی‌حجاب از روز شنبه به اجرا در می‌آید. 

ابراهیم رئیسی، رئیس‌جمهوری ایران روز شنبه همزمان با آغاز اجرای این طرح که براساس آن قرار است زنان بی‌حجاب به مراجع قضایی معرفی شوند تبدیل موضوع حجاب زنان به مساله‌ای امنیتی را به «دشمنان» نظام نسبت داد. او گفت: «دشمن با برنامه‌ریزی قصد دارد آن را به یک موضوع امنیتی تبدیل کند و دولت نیز با برنامه‌ریزی قطعا اجازه تحقق خواست دشمنان را نخواهد داد.»

رئیس‌ قوه مجریه افزود که دولت سیزدهم به دنبال «حل مساله» حجاب زنان «با نگاه فرهنگی» است. یکی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی نیز چند روز پیش از طرح نیروی انتظامی برای احضار و معرفی زنان بی‌حجاب به دستگاه قضایی انتقاد کرده بود. مرتضی حسینی، نماینده میانه گفته بود طرحی که از سوی احمدرضا رادان مطرح شده است «نه حکیمانه است و نه عملی».

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

پلمب کسب‌وکارها به‌خاطر حجاب؛ رستورانی در کیش: به کشورهای همسایه مهاجرت می‌کنیم

«مسئله حجاب در ایران و افغانستان»؛ آیا تشابهی بین جنبش زنان دو کشور وجود دارد؟

سقوط بالگرد حامل ابراهیم رئیسی؛ فهرستی از رهبران سیاسی که در سوانح هوایی «مرموز» کشته شدند