Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

برنارد آرنو فرانسوی با ثروت ۱۹۶ میلیارد یورویی از ایلان ماسک پیشی گرفت

برنارد آرنو، رییس و بنیانگذار شرکت «ال.ام.وی.اچ»
برنارد آرنو، رییس و بنیانگذار شرکت «ال.ام.وی.اچ» Copyright AP Photo
Copyright AP Photo
نگارش از یورونیوز فارسی
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

«برنارد آرنو»، امپراتوری کالاهای تجملی فرانسه با ثروتی ۱۹۶ میلیارد یورویی باز هم در صدر لیست ثروتمندترین‌های فوربس قرار گرفت و بسیار جلوتر از دیگر هموطن فرانسوی‌اش، «فرانسوا بتانکور می‌یر» با ۷۴.۸ میلیارد یورو جای گرفت.

آگهی

«برنارد آرنو»، امپراتوری کالاهای تجملی فرانسه با ثروتی ۱۹۶ میلیارد یورویی باز هم در صدر لیست ثروتمندترین‌های فوربس قرار گرفت و بسیار جلوتر از دیگر هموطن فرانسوی‌اش، «فرانسوا بتانکور می‌یر» با ۷۴.۸ میلیارد یورو جای گرفت. این در حالی است که در سال ۲۰۲۲ ایلان ماسک اول، جف بزوس دوم و برنارد آرنو سوم بود.

حدود نیمی از میلیاردرها در سال گذشته فقیرتر شده‌اند. سال ۲۰۲۲ سال بدی برای بسیاری از آنها بود. حتی تعداد آنها هم کاهش پیدا کرده است. ارزش مجموع ثروت آنها ۱۲.۲ تریلیون دلار تخمین زده شده که ۵۰۰ میلیارد دلار کمتر از سال گذشته است. 

طبق رتبه‌بندی سالانه میلیاردرهای مجله آمریکایی فوربس در سال ۲۰۲۳، دو فرانسوی، برنارد آرنو، رئیس و بنیانگذار شرکت «ال.ام.وی.اچ» و فرانسوا بتانکور می‌یر، وارث شرکت اورئال به همراه خانواده‌اش، به عنوان ثروتمندین مرد و زن جهان معرفی شدند، اتفاقی «تاریخی» برای فرانسه که فوربس در بیانیه‌ای مطبوعاتی تاکید کرد که این «اولین بار در تاریخ رتبه‌بندی» بوده است.

امپراتور سه رنگ لوکس و خانواده‌اش با ثروتی که ۱۱ مارس ۲۰۲۳ حدود ۲۱۱ میلیارد دلار (۱۹۶ میلیارد یورو) تخمین زده شده در این رقابت از بقیه افراد در لیست پیشی گرفته‌اند.

آرنو که دسامبر ۲۰۲۲ از ایلان ماسک با ثروت ۱۸۰ میلیارد دلاری جلوتر زده بود، حالا هم در صدر باقی مانده است. بعد از آنها جف بزوس مالک آمازون (۱۱۴ میلیارد دلار)، لری الیسون، یکی از بنیانگذارن نرم‌افزار اوراکل (۱۰۷ میلیارد دلار) و وارن بافت سرمایه‌گذار (۱۰۶ میلیارد دلار) قرار گرفته‌اند.

ده میلیاردر برتر جهان هم عبارتند: بیل گیتس (۱۰۴ میلیارد دلار)، مایکل بلومبرگ شهردار سابق نیویورک (۹۴.۵ میلیارد دلار)، کارلوس اسلیم غول مخابراتی مکزیکی (۹۳ میلیارد دلار) موکش آمبانی تاجر هندی (۸۳.۵ میلیارد دلار) و استیو بالمر، مدیرعامل سابق مایکروسافت (۸۰.۷ میلیارد دلار).

فرانسوا بتانکور می‌یر و خانواده‌اش، دومین رتبه ثروتمندترین فرانسه را به خود اختصاص داده‌اند و با ۸۰.۵ میلیارد دلار در جایگاه یازدهم جهان نشسته‌اند. نوه بنیانگذار اورئال هم برای سومین سال متوالی عنوان ثروتمندترین زن جهان را به دست آورده است. او در سال ۲۰۱۹ جانشین مادرش لیلیان بتانکور شده است. لیلیان اولین زن ثروتمند در رتبه‌بندی سال‌های ۲۰۱۶ و ۲۰۱۷ بوده است.

تنها هفت زن در رده‌بندی فرانسه قرار دارند

در فرانسه ۵ ثروتمند برتر در انحصار نمایندگان کالاهای لوکس و لوازم آرایشی قرار دارد.

بعد از این دو، فرانسوا پینو، موسس کرینگ با ۳۷.۲ میلیارد یورو، آلن و ژرالد ورتایمر، مالکان شرکت شنل، هرکدام با ۲۹.۴ میلیارد یورو قرار گرفته‌اند.

در ادامه این رده بندی، از میان اسامی شناخته شده برای عموم، می‌توان به دو رقیب تلفن همراه، خاویر نیل (رتبه هجدهم با ۶.۲ میلیارد یورو ثروت) و پاتریک درهی (رتبه بیست و دهم با ۴ میلیارد یورو ثروت) اشاره کرد.

به گزارش مجله فوربس فرانسه، به نظر می‌رسد درآمد شرکت‌هایی که بواسطه شیوع کرونا رونق پیدا کرده بود، اکنون فروکش کرده است.

با این وجود، استفان بانسل مدیرعامل فرانسوی شرکت بیوتکنولوژی آمریکایی مدرنا که یکی از اولین شرکت‌هایی بود که واکسن کووید-۱۹ را تولید کرد با ثروت تخمینی ۴.۱ میلیارد یورو در جایگاه بیست و یکم قرار دارد.

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید 

رتبه بندی ثروتمندان ۲۰۲۳ فرانسه همچنان مردانه باقی مانده است. از ۴۳ میلیاردر این فهرست، تنها ۷ نفر زن هستند که بیشتر آنها هم از وراث به حساب می‌آیند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

دختر ۱۲ ساله‌ای که شخصیت بااستعداد فوربس شد

فوربس، آنگلا مرکل را قدرتمندترین زنان جهان معرفی کرد

پوتین برای تامین کسری بودجه جنگ اوکراین دست به دامن شرکت‌ها و ثروتمندان شد