Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

یک سازمان غیردولتی: کاهش کمک‌های بریتانیا می‌تواند طرح‌های حمایت از زنان افغان را تعطیل کند

یک دختر ۹ ساله افغان در یک کارخانه آجرپزی در حومه کابل، افغانستان
یک دختر ۹ ساله افغان در یک کارخانه آجرپزی در حومه کابل، افغانستان Copyright AP Photo
Copyright AP Photo
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

به گفته سازمان ملل، بیش از ۲۸ میلیون نفر، یعنی بیش از نیمی از جمعیت افغانستان، از جمله ۱۵ میلیون کودک، به کمک‌های بشردوستانه نیاز دارند. در این میان دولت بریتانیا تقریبا ۶ میلیون پوند از بودجه برنامه‌های کمکی در افغانستان برای حمایت از زنان و دختران آسیب پذیر را کاهش داده است.

آگهی

دولت بریتانیا حدود ۶ میلیون پوند از بودجه برنامه‌های کمک در افغانستان برای حمایت از زنان و دختران آسیب پذیر را کاهش داده است.

موسسه خیریه «نجات کودکان» گفت که از طریق وزارت امورخارجه بریتانیا خبر دار شده که تنها کمی بیش از یک میلیون پوند از ۷ میلیون پوند وعده داده شده را برای حمایت بیش از ۱۰۰ هزار نفر برای دسترسی به خدمات اساسی ضروری مانند مراقبت‌های بهداشتی و آموزش دریافت خواهد کرد.

این موسسه خیریه گفت که این برنامه یک ساله که در ماه دسامبر آغاز شد و کلاس‌های آموزشی را برای زنان و دختران در سراسر افغانستان ارائه می‌دهد، ممکن است اکنون به اجبار در این ماه تعطیل شود.

موسسه «نجات کودکان» در حال تلاش برای تامین بودجه برای ادامه کار است تا راه نجاتی برای بسیاری از کسانی است که با خطر ازدواج زودهنگام، خشونت و سایر اشکال استثمار رو به رو هستند، پیدا کند. 

«گوئن هاینز» مدیرعامل این موسسه خیریه بریتانیایی گفت: «تصمیم برای قطع میلیون‌ها کمک مالی به کودکان افغان، پیامی جدی به جهان ارسال می‌کند که بریتانیا به آسیب پذیرترین کودکان و خانواده‌ها در یکی از چالش‌برانگیزترین شرایط جهان پشت می‌کند. لفاظی بریتانیا مبنی بر حمایت از زنان و دختران در افغانستان پوچ است.»

به گفته سازمان ملل، بیش از ۲۸ میلیون نفر، یعنی بیش از نیمی از جمعیت افغانستان، از جمله ۱۵ میلیون کودک، به کمک‌های بشردوستانه نیاز دارند.

از سال ۲۰۱۹، کل بودجه کمک‌های بریتانیا ۴ میلیارد پوند کاهش یافته و از ۰.۷ درصد درآمد ناخالص ملی (۱۵.۲ میلیارد پوند) به ۰.۵ درصد (۱۱.۴ میلیارد پوند) در سال ۲۰۲۱ رسیده است.

حدود یک سوم بودجه کمکی در حال حاضر صرف اسکان پناهندگان در بریتانیا می‌شود که نمایندگان کمیته بین‌المللی توسعه (IDC) آن را «ناپایدار» توصیف کرده‌اند.

این کمیته یک تحقیق پارلمانی را در مورد تاثیر کاهش بودجه دولت بر زنان و دختران در کشورهای کم درآمد آغاز کرده است.

کاهش برنامه حمایتی خیریه نجات کودکان و حمایت از خدمات اساسی افغانستان دقیقا سه ماه بعد از این رخ داد که طالبان کار کردن زنان افغان در سازمان‌های غیردولتی را ممنوع کرد.

به توییتر یورونیوز فارسی بپیوندید 

هفته گذشته دولت بریتانیا «استراتژی جهانی زنان و دختران» خود را آغاز کرد و وعده داد که «زنان و دختران را در قلب وزارت امور خارجه بریتانیا» قرار دهد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

سازمان ملل: خروج از افغانستان مایه دل‌شکستگی است

ورود زنان افغانستان به حمام‌های عمومی و سالن‌های ورزشی هم ممنوع شد

وضعیت رسانه‌ها و زنان افغانستان در یک‌سالگی ظهور طالبان؛ فعالیت ۲۱۹ رسانه متوقف شده است