آمریکا ۷ شخص و نهاد ایرانی و ترک را به دلیل مشارکت در برنامه پهپادی ایران تحریم کرد

وزارت خزانه داری آمریکا
وزارت خزانه داری آمریکا Copyright AP Photo
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

آمریکا چهار نهاد و سه شخص در ایران و ترکیه را به دلیل مشارکت در برنامه پهپادی و تسلیحاتی ایران تحریم کرد.

آگهی

آمریکا چهار نهاد و سه شخص در ایران و ترکیه را به دلیل مشارکت در برنامه پهپادی و تسلیحاتی ایران تحریم کرد.

وزارت خزانه‌داری ایالات متحده آمریکا در بیانیه‌ای اعلام کرد که اصغر محمودی، امان‌الله پایدار هر دو با ملیت ایرانی و مراد بوکی متولد ترکیه مشمول تحریم‌های آمریکا شده‌اند. طبق این گزارش مراد بوکی در شرکت هوافضای «ازن» مستقر در ازمیر ترکیه شاغل است.

برایان ای.نلسون معاون وزیر خزانه‌داری آمریکا در امور تروریسم و اطلاعات مالی گفت: «اطلاع موثق و اسناد قطعی نشان می‌دهد که ایران پهپادها و تسلیحات اخود را برای نیروهای نیابتی‌اش ارسال می‌کند که این موضوع همچنان امنیت منطقه و ثبات جهانی را تضعیف می‌کند.»

وزارت خزانه‌داری ایالات متحده اعلام کرد که این تحریم‌ها در هماهنگی با اف‌بی‌ای اتخاذ شده است و دلیل آن خرید موتورهای پهپاد ساخت اروپا از سوی این افراد و نهادها است.

مرکز تحقیقات علمی و فناوری دفاعی، شرکت مهندسی صنعتی فرازان، شرکت صنایع هوایی اوزون، شرکت سلین شرکت‌های تحریم‌ شده هستند.

این تحریم‌ها در حالی اعمال می‌شود که ایران بارها ارسال تجهیزات جنگی به روسیه را رد کرده است با این حال چند ماه پیش حسین امیرعبداللهیان، وزیر امور خارجه ایران اعلام کرد که پیش از آغاز جنگ اوکراین، این کشور به صورت محدود پهپادهایی را به روسیه داده است.

از سوی دیگر علی خامنه‌ای، رهبر جمهوری اسلامی امروز در سخنانی در مشهد گفت که ایران «هیچ مشارکتی» در جنگ اوکراین نداشته است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

رای قاطع مجلس نمایندگان آمریکا به «قانون مهسا»؛ نام خامنه‌ای و رئيسی به فهرست تحریم‌ها اضافه می‌شود

محدودیت‌های تازه اتاوا علیه ۷ مقام ایرانی؛ کانادا دبیر شورای امنیت ملی ایران را تحریم کرد

سخنگوی وزارت امور خارجه ایران اظهارات آنتونی بلینکن را «تحریک‌آمیز» خواند