Eventsمناسبت هاپادکست
Loader

Find Us

آگهی

مسمومیت دختران؛ ایران:‌ جای تعجب نخواهد بود اتحادیه اروپا بنام حقوق بشر به دفاع از مجرمان برخیزد

مسمومیت دختران دانش‌آموز در ایران
مسمومیت دختران دانش‌آموز در ایران Copyright عکس: یورونیوز از شبکه‌های اجتماعی
Copyright عکس: یورونیوز از شبکه‌های اجتماعی
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

«این نظام جمهوری اسلامی ایران است که در این ماجرای مشکوک و ضد انسانی، باید شاکی و مدعی باشد» و نه اتحادیه اروپا.

آگهی

وزارت امور خارجه ایران قطعنامه پارلمان اتحادیه اروپا در ارتباط با مسمومیت دانش آموزان دختر در مدارس ایران را «تکرار اتهامات واهی و بی‌اساس» علیه تهران و مایه «تعجب و تأسف» خواند.

پارلمان اتحادیه اروپا روز پنجشنبه موج مسمومیت‌های چند ماه اخیر را «تلاش وحشیانه برای ساکت کردن زنان و دختران در ایران» دانست، آن را «به شدیدترین وجه محکوم» کرد و از شورای حقوق بشر سازمان ملل متحد خواست تا تحقیقات مستقلی را در این باره به انجام برساند. 

سخنگوی وزارت امور خارجه ایران در واکنش به قطعنامه پارلمان اتحادیه اروپا گفت که «برخی از عوامل این جنایت شناسایی» شده‌اند و این موضوع در «سطوح عالی کشور» در دست پیگیری است و تیم‌های تخصصی وزارت بهداشت نیز به تحقیقات میدانی و علمی خود ادامه می‌دهند. 

ناصر کنعانی گفت: «این نظام جمهوری اسلامی ایران است که در این ماجرای مشکوک و ضد انسانی، باید شاکی و مدعی باشد» و نه اتحادیه اروپا.  

آقای کنعانی هدف «استفاده ابزاری بعضی‌ها» از «اقدامات عوامل خودفروخته و وابسته در این جنایت» را تخریب چهره و فضاسازی علیه جمهوری اسلامی ایران خواند که مسمومیت دانش آموزان را سوژه و دستاویز جدید خود در ضدیت بی پایان با جمهوری اسلامی قرار داده‌اند.

سخنگوی وزارت امور خارجه همچنین با بیان این که «متاسفانه پارلمان اروپا نیز مکانی برای این چهره‌های مشکوک و افراطی» برای پروژه ایران‌هراسی شده است افزود که مقامات جمهوری اسلامی ایران خواهان اشد مجازات برای عاملان مسمومیت دختران دانش آموز هستند.

ناصر کنعانی با زیرسوال بردن رویکرد و رفتارهای پارلمان اتحادیه اروپا در قبال تهران گفت: «جای تعجب نخواهد بود که در صورت شناسایی و مجازات مجرمین دخیل در این جنایت، پارلمان اروپا مجددا بنام حقوق بشر به دفاع از همان مجرمان برخیزد و خواستار عدم مجازات آنان شود».

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

بازگشایی مدارس و تداوم مسمومیت‌ دختران دانش‌آموز؛ هویت عاملان همچنان نامشخص است

تحولات در ایران؛ مولوی عبدالحمید: مسمومیت در مدارس دخترانه ادامه سرکوب اعتراضات است

مسمومیت سریالی دختران دانش‌آموز؛ بازخوانی ایفای نقش آتش به اختیارها پس از سخنرانی‌های خامنه‌ای