تحولات ایران؛ اختلال شدید اینترنت در زاهدان همزمان با تجمع مردم این شهر

تظاهرات مردم در زاهدان
تظاهرات مردم در زاهدان Copyright شبکه‌‌های اجتماعی
Copyright شبکه‌‌های اجتماعی
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

مردم زاهدان با وجود جو امنیتی پس از پایان نماز جمعه در مسجد مکی با سردادن شعارهایی راهپیمایی کردند. تصاویر منتشر شده حاکی از آن است که تعدادی از شهروندان توسط نیروهای امنیتی بازداشت شد‌اند. آخرین اخبار و گزارش‌ها از رویدادهای ایران در روز جمعه ۵ اسفند (۲۴ فوریه) را می‌توانید در این صفحه دنبال کنید.

آگهی

با وجود گذشت چندین ماه از زمان جان باختن مهسا (ژینا) امینی در بازداشتگاه گشت ارشاد، همچنان تحولات در ایران متاثر از این واقعه است.

مردم زاهدان با وجود جو امنیتی در این شهر پس از پایان نماز جمعه در مسجد مکی با سردادن شعارهایی راهپیمایی کردند. تصاویر منتشر شده حاکی از آن است که تعدادی از شهروندان توسط نیروهای امنیتی بازداشت شدند. سخنرانی مولوی عبدالحمید، امام جمعه اهل سنت زاهدان که هر جمعه به صورت زنده از اینستاگرام و یوتیوب منتشر می‌شد این هفته به‌دلیل قطع اینترنت پخش نشد. براساس گزارش‌ها اینترنت در شهر زاهدان دچار اختلال شدید شده است و هلی‌کوپترها بر فراز آسمان این شهر به پرواز درآمده‌اند.

 علاوه بر این در تازه‌ترین تحولات در خصوص ایران، ند پرایس، سخنگوی وزارت خارجه آمریکا، از تمدید معافیت‌های «محدود» تحریمی علیه صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران خبر داد و گفت که دولت جو بایدن، رئیس جمهوری ایالات متحده مانند برخی دولت‌های پیشین این کشور در راستای منافع خود و مردم ایران این کار را انجام داده است.

شب گذشته نیز تصاویری در شبکه‌های اجتماعی منتشر شد که نشان می‌داد شامگاه پنجشنبه صدای انفجار و سپس شلیک ممتد ضد هوایی در کرج شنیده شده است. بر اساس برخی گزارش‌ها این اتفاق حدود ساعت ۱۱ شب به وقت محلی در منطقه عظیمیه کرج روی داد.

آخرین اخبار و گزارش‌ها از رویدادهای ایران در روز جمعه ۵ اسفند (۲۴ فوریه) را می‌توانید در این صفحه دنبال کنید.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

اعتراضات ایران؛ جعفر پناهی با قید وثیقه آزاد شد

قوه قضائیه ایران با تأیید خبر حکم اعدام توماج صالحی: قابل فرجام‌خواهی است

عفو‌بین‌الملل گزارش سال ۲۰۲۳ را در خصوص خشونت، سرکوب، سلب آزادی‌ها و نقض حقوق بشر در ایران منتشر کرد