Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader

Find Us

آگهی

وال استریت ژورنال: سلاح‌های ارسالی ایران به حوثی‌های یمن ممکن است نصیب اوکراین شود

محموله سلاح توقیف‌شده متعلق به ایران
محموله سلاح توقیف‌شده متعلق به ایران Copyright AP Photo
Copyright AP Photo
نگارش از یورونیوز فارسی
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

گروهی از مقام‌های غربی دلیل تصمیم احتمالی و «غیرمعمول» واشنگتن برای ارسال این سلاح‌ها به اوکراین را تکاپوی آمریکا و متحدانش برای تامین سلاح‌های مورد نیاز اوکراین در آستانه اولین سالگرد تهاجم نظامی روسیه به این کشور عنوان کرده‌اند.

آگهی

روزنامه‌ آمریکایی «وال استریت ژورنال» گزارش داد که دولت این کشور در نظر دارد سلاح و مهماتی را که پیش از این در راستای مقابله با حمایت‌های ایران از شورشیان حوثی یمن توقیف شده بود در اختیار اوکراین قرار دهد. 

بنا به همین گزارش این سلاح‌ها شامل تفنگ‌های تهاجمی، مهمات مرتبط با این تفنگ‌ها و موشک‌های هدایت‌شونده ضدتانک می‌شود. آمریکا و متحدانش بارها در جریان عملیات مقابله با قاچاق سلاح از ایران به یمن موفق به توقیف محموله‌های تسلیحاتی شده‌اند. 

«وال استریت ژورنال» در گزارش خود به مقام‌های آمریکایی و اروپایی که نام‌شان فاش نشده استناد کرده است. 

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

این گروه از مقام‌های غربی دلیل تصمیم احتمالی و «غیرمعمول» واشنگتن برای ارسال این سلاح‌ها به اوکراین را تکاپوی آمریکا و متحدانش برای تامین سلاح‌های مورد نیاز اوکراین در آستانه اولین سالگرد تهاجم نظامی روسیه به این کشور عنوان کرده‌اند. 

آمریکا و متحدانش از ماه دسامبر سال ۲۰۲۲ تاکنون سه محموله سلاح را که به گفته آنها از ایران راهی یمن بود در خلیج عمان توقیف کرده‌اند. 

ینس استولتنبرگ، دبیرکل ناتو دو روز پیش گفته بود نیازهای تسلیحاتی اوکراین فراتر از سطح تولید صنایع دفاعی کشورهای غربی است. وی افزوده بود که اوکراین سریعتر از آنچه متحدانش برای تامین سلاح در توان دارند مجبور به مصرف مهمات و سلاح می‌شود. 

گزارش جدید درباره ارسال احتمالی سلاح‌های توقیف‌شده ایران به اوکراین در حالی منتشر می‌شود که آمریکا و کشورهای اروپایی از تهران به دلیل ارسال پهپاد به روسیه برای استفاده در جنگ اوکراین انتقاد کرده‌اند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

تلاش‌های جهانی برای خنثی کردن «بمب ساعتی در یمن»؛ آیا نفتکش «صافر» با موفقیت پاکسازی می‌شود؟

باز شدن قفل بسته تسلیحاتی ۱۸ میلیارد دلاری آمریکا؛ ۵۰ جنگنده اف-۱۵ در اختیار اسرائیل قرار می‌گیرد

نتایج یک پژوهش: آمریکا در انرژی هسته‌ای ۱۵ سال از چین عقب است