«اسرائیل در حمله به تسلیحات ارسالی ایران به سوریه در قالب 'کمک‌های بشردوستانه' تردید نمی‌کند»

هواپیماهای نیروی هوایی اسرائیل
هواپیماهای نیروی هوایی اسرائیل Copyright ISRAELI AIR FORCE
Copyright ISRAELI AIR FORCE
نگارش از Farhad Mirmohammadsadeghi با استفاده از  
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

به گفته یک مقام نظامی اسرائیل، این کشور در حمله به تسلیهات نظامی که ایران در قالب کمک های بشر دوستانه به سوریه می‌فرستد حتی در بحبوحه عملیات امدادرسانی در پی زلزله مرگبار بامداد دوشنبه در این کشور، تردید نخواهد کرد.

آگهی

یک مقام نظامی اسرائیل با شرط محفوظ ماندن نامش در گفتگو با روزنامه عربی ایلاف گفت: «اسرائیل در حمله به تسلیهات نظامی که ایران در قالب کمک‌های بشر دوستانه به سوریه می‌فرستد حتی در بحبوحه عملیات امدادرسانی در پی زلزله مرگبار بامداد دوشنبه در این کشور، تردید نخواهد کرد.» 

وی افزود که اطلاعاتی از قصد ایران برای سوء استفاده از وضع موجود در جهت ارسال تجهیزات و تسلیحات به حزب‌الله و سوریه در دست دارد. 

این مقام نظامی اسرائیل همچنین با اشاره به ادعاهاای مطرح شده درباره کمک‌های بشر دوستانه این کشور به سوریه گفت که اسرائیل تا کنون هیچ درخواستی از دمشق دریافت نکرده است و به نظر می‌رسد گزارش‌های منتشر شده مبنی بر کمک‌های بشردوستانه اسرائیل به سوریه در جهت سوق دادن این کشور به سویی است که «هیچ ربطی به آن ندارد.» 

این مقام نظامی تاکید کرد که اسرائیل در صورت لزوم اگر از این کشور درخواست شود، آماده امدادرسانی است. 

ایران چندین محموله را تا کنون در قالب «کمک‌های بشردوستانه» به سوریه ارسال کرده است و چندیدن هواپیمای حاوی این کمک‌ها در چند روز گذشته در فرودگاه‌های سوریه به زمین نشسته‌اند. نیروهای نظامی تحت حمایت ایران در عراق و حزب‌الله نیز به عملیات امدادی بشردوستانه در سوریه پیوسته‌اند.

آخزین حمله هوایی اسرائیل به اهدافی در سوریه در اواخر ماه ژانویه گزارش شد. در این حمله نیروی هوایی اسرائیل چند کامیون حاوی محموله‌‌هایی که از عراق به سمت سوریه در حرکت بودند را هدف قرار داد. به گزارش ایلاف  این کامیون‌ها حاوی تسلیحاتی بودند که در بین محموله‌های مواد غذایی و سایر محصولات پنهان بود.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

فاکس نیوز: نتانیاهو پس از جلسات محرمانه در تدارک حمله به ایران است

حمله موشکی اسرائیل به یک منطقه امنیتی دمشق دست‌کم ۵ کشته برجای گذاشت

وزیر خارجه اسرائيل: جلوی ایران را بگیرید پیش از آنکه خیلی دیر شود