Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader

Find Us

آگهی

بالاتر از شارل‌ دوگل پاریس و هیترو لندن؛ فرودگاه بین‌المللی استانبول پرترددترین در اروپا شد

فرودگاه بین‌المللی استانبول
فرودگاه بین‌المللی استانبول Copyright AP Photo
Copyright AP Photo
نگارش از یورونیوز فارسی
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

فرودگاه فرانکفورت که در سال ۲۰۱۹ در جایگاه نخست قرار داشت، سال گذشته به مقام چهارم رسید که ناشی از افت روزانه ۳۶۲ پرواز نسبت به سال ۲۰۱۹ بود.

آگهی

فرودگاه بین‌المللی استانبول (İGA Istanbul Airport) با ثبت میانگین انجام روزانه هزار و ۱۵۶ پرواز عنوان پرترددترین فرودگاه اروپا در سال ۲۰۲۲ را از آن خود کرد. 

مطابق اعلام یوروکنترل (Eurocontrol) که اطلاعات ترافیک هوایی اروپا را گزارش می‌کند، فرودگاه آمستردام تنها با روزانه ۱۶ پرواز کمتر از فرودگاه جدید استانبول در رتبه دوم قرار گرفت؛ هر چند که در مقایسه با سال ۲۰۱۹ شاهد کاهش ۱۸ درصدی تعداد پروازهای روزانه بود. 

فرودگاه فرانکفورت که در سال ۲۰۱۹ در جایگاه نخست قرار داشت، سال گذشته به مقام چهارم رسید که ناشی از افت روزانه ۳۶۲ پرواز نسبت به سال ۲۰۱۹ بود. 

بر پایه این گزارش، فرودگاه‌های شارل‌ دوگل پاریس و هیتروی لندن هم سوم و پنجم شدند. 

اپراتور فرودگاه بین‌المللی فرودگاه استانبول نیز با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد که این فرودگاه با خدمات رسانی به ۳۰۹ مقصد پروازی، پس از فرانکفورت (۳۳۰ مقصد) به دومین مرکز اتصال پروازهای بین‌المللی در جهان بدل شده است. در رده‌بندی فرودگاه‌های جهان بر اساس شاخص میزان دسترسی بین‌المللی آنها فرودگاه‌های شارل‌ دوگل پاریس و هیترو لندن سوم و چهارم هستند.

به توییتر یورونیوز فارسی بپیوندید

فرودگاه جدید استانبول پس از افتتاح رسمی در اواخر اکتبر ۲۰۱۸ از سه ماهه دوم سال ۲۰۱۹ به طور کامل عملیاتی شد. شهر استانبول دو فرودگاه قدیمی دیگر به نام‌های آتاتورک و صبیحا نیز دارد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

چرا عربستان سعودی ۱۰ درصد سهام فرودگاه هیترو لندن را خرید؟

عربستان سعودی فروش مشروبات الکلی در بعضی از فرودگاه‌های خود را مجاز می‌کند

فرودگاه زوریخ سوئیس برای هجدهمین بار بهترین در اروپا انتخاب شد