Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader

Find Us

آگهی

نیم‌میلیون بریتانیایی در گسترده‌ترین اعتصاب ۱۲ سال اخیر دست از کار کشیدند

تظاهرات و اعتصاب کارگران و کارمندان در بریتانیا
تظاهرات و اعتصاب کارگران و کارمندان در بریتانیا Copyright AP Photo
Copyright AP Photo
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

درخواست اصلی اعتصاب‌کنندگان افزایش دستمزدها همزمان با تورم و افزایش هزینه‌های زندگی روزمره است. اعتصاب روز چهارشنبه باعث شد تا مدارس تعطیل شوند و رفت و آمدها هم به طور جدی مختل شود.

آگهی

نیم‌میلیون نفر از کارگران و کارمندان بریتانیایی روز چهارشنبه در گسترده‌ترین اعتصاب سراسری در این کشور طی ۱۲ سال گذشته دست از کار کشیدند.

درخواست اصلی اعتصاب‌کنندگان افزایش دستمزدها همزمان با تورم و افزایش هزینه‌های زندگی روزمره است. اعتصاب روز چهارشنبه باعث شد تا مدارس تعطیل شوند و رفت و آمدها هم به طور جدی مختل شود. 

آموزگاران و کارکنان حمل و نقل ریلی در کنار کارکنان فرودگاه‌ها و بنادر از گروه‌های اصلی اعتصاب‌کننده بودند. 

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

اتحادیه‌های کارگری اعتصاب روز چهارشنبه را «بزرگترین روز اعتصاب از سال ۲۰۱۱» تاکنون خوانده‌اند. بریتانیا طی ماه‌های گذشته با اعتصاب ده‌ها هزار نفر از کارگران و کارمندان از جمله کارکنان پست، وکلا، پرستارها و کارمندان بخش خرده‌فروشی روبرو بود.

این در حالی است که عضو پیشین اتحادیه اروپا با تورم بیش از ۱۱ درصد روبرو است. این رقم بالاترین نرخ تورم در بریتانیا طی بیش از چهار دهه گذشته محسوب می‌شود. 

اتحادیه‌های کارگری در بریتانیا علاوه بر اینکه خواهان افزایش دستمزدها شده‌اند نسبت به طرح دولت محافظه‌کار ریشی سوناک، نخست‌وزیر این کشور در راستای محدودسازی اعتصاب‌ها در بخش دولتی نیز اعتراض دارند. در طرح دولت ریشی سوناک پیش‌بینی شده است که کارگران و کارمندان مشاغل اساسی در بخش دولتی باید حداقلی از سطح خدمات را در دوره اعتصاب حفظ کنند.

معترضان بر این باور هستند که این طرح «حق اعتصاب» به عنوان «یکی از آزادی‌های اساسی» در بریتانیا را نقض می‌کند. این در حالی است که دولت محافظه‌کار بریتانیا به وضع و اجرا قانونی مشابه در دیگر کشورهای اروپایی اشاره می‌کند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

اعتصاب ‌بی‌سابقه پزشکان بیمارستان‌های بریتانیا در اعتراض به «حقوق پایین» آغاز شد

اعتصاب تاریخی پزشکان جوان نظام خدمات درمانی بریتانیا را مختل کرد

حضور «تاریخی» فرانسوی‌ها در خیابان در اعتراض به اصلاح قانون بازنشستگی