Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

مسن‌ترین انسان جهان در سن ۱۱۸ سالگی درگذشت

خواهر آندره در خانه سالمندان؛ آوریل ۲۰۲۲
خواهر آندره در خانه سالمندان؛ آوریل ۲۰۲۲ Copyright آشوشیتدپرس
Copyright آشوشیتدپرس
نگارش از یورونیوزفارسی
تاریخ انتشار به روز شده در
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

خواهر آندره که به‌عنوان مسن‌ترین فرد جهان شناخته می‌شد در حالی که چند روز تا تولد ۱۱۹ سالگی‌اش نمانده بود، در خانهٔ سالمندان شهر تولون فرانسه درگذشت.

آگهی

خواهر آندره که به‌عنوان مسن‌ترین فرد جهان شناخته می‌شد در حالی که چند روز تا تولد ۱۱۹ سالگی‌اش نمانده بود، در خانهٔ سالمندان شهر تولون فرانسه درگذشت.

سخنگوی او شامگاه سه‌شنبه اعلام کرد که خواهر آندره در ساعت ۲ بامداد روز سه‌شنبه ۱۸ ژانویه در خانه سالمندان خود به نام سنت کاترین لابوره در شهر تولون واقع در جنوب فرانسه و در خواب درگذشت. او ۱۱۸ سال داشت و به‌عنوان مسن‌ترین فرد زنده در جهان شناخته می‌شد.

دیوید تاوِلا، مسئول ارتباطات در محل اقامت سالمندان در این باره توضیح داد: «اندوه بزرگی وجود دارد، اما او همین را می‌خواست، آرزوی قلبی او پیوستن به برادر محبوبش بود. برای وی این نوعی رهایی است.»

کار، راز طول عمر خواهر آندره

خواهر آندره، با نام لوسیل راندون در ۱۱ فوریه سال ۱۹۰۴ در شهری کوچک به‌ نام آلس (به فرانسوی: Alès) در شمال فرانسه به دنیا آمده بود. او درحالی‌که نابینا شده بود و در صندلی چرخدارش محصور بود؛ از اینکه بخشی از توانایی‌های جسمانی خود را ازدست‌داده بود، افسوس می‌خورد. او در آوریل سال ۲۰۲۲ و در حالی که از مسن‌ترین فرد فرانسوی و سپس اروپایی به‌عنوان پیرترین انسان در جهان شناخته شد، گفته بود: «می‌گویند که کار آدمی را می‌کشد، اما این کارکردن بود که به من زندگی می‌بخشید، من تا سن ۱۰۸ سالگی کار می‌کردم.»

به تلگرام یورونیوزفارسی بپیوندید

هیچ ارگان رسمی وجود ندارد که مسن‌ترین فرد در جهان را شناسایی کرده و به او عنوانی عطا کند، اما متخصصان موافقت کردند که خواهر آندره تا کنون مسن‌ترین فرد زنده‌ای بوده است که وضعیت شهروندی او تأیید شده بود. کتاب رکوردهای گینس نیز این رکورد را برای خواهر آندره در ۲۵ آوریل ۲۰۲۲ و پس از مرگ کین تاناکای ژاپنی در سن ۱۱۹ سالگی که قبلا به عنوان مسن‌ترین فرد جهان شناخته میشد، ثبت کرده بود.

لوسیل در ایام جوانی

جنگ‌ جهانی اول در زمانی که او ده سال بیشتر نداشت شروع شد و او در آن ایام دو برادر بزرگتر خود را از دست داد. او همواره از این اتفاق ابراز ناراحتی می‌کرد. در سن ۳۵ سالگی‌اش نیز جنگ جهانی دوم را به چشم دید. او این اواخر گفته بود که «از زمانی که چشم به این جهان گشودم جز جنگ و دعوا چیزی ندیدم.»

ویکیپدیا
لوسیل در ایام جوانیویکیپدیا

آخرین جشن تولد با دست‌نوشته‌ی رئیس جمهور

خواهر آندره سال گذشته و در آستانه‌ی تولد ۱۱۸ سالگی خود در ۱۱ فوریه ۲۰۲۲ دست‌نوشته‌ای از ماکرون دریافت کرده بود. از زمان تولد او تا کنون ۱۰ پاپ مختلف ریاست کلیسای کاتولیک را عهده‌دار بودند. او همچنین به‌عنوان مسن‌ترین راهبه تاریخ نیز شناخته می‌شد.

او ‌که هرگز خستگی خود را از این زندگی طولانی پنهان نکرده بود در ژانویه سال ۲۰۲۲ گفته بود که «احساس می‌کنم در بهشت جای بهتری داشته باشم اما گویی خداوند صدای من را نمی‌شنود.»  وی در حالی درگذشت که چند روز بیشتر تا تولد ۱۱۹ سالگی خود فاصله نداشت.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

نزد سالمندان کدام دهه شادترین دهه زندگی است؟

پاریس، دژی در آستانه مراسم افتتاحیه المپیک با بسیج ۸۰ هزار سرباز و پلیس، تک‌تیرانداز و غواص

چالش ممنوعیت حجاب برای لائیسیته فرانسه در مراسم افتتاحیه المپیک؛ مقامات به دنبال راهی ابتکاری هستند