Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

تعداد قربانیان سوانح هوایی در اتحادیه اروپا اعلام شد

سانحه هوایی، آلمان، ۲۰۲۲
سانحه هوایی، آلمان، ۲۰۲۲ Copyright AP Photo
Copyright AP Photo
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

شمار جانباختگان سوانح هوایی در قلمرو اتحادیه اروپا که در پی حوادث رخ داده برای انواع هواپیماهای ثبت شده در کشورهای عضو این اتحادیه گزارش شده با ۰.۸ درصد کاهش از ۱۲۲ نفر در سال ۲۰۲۰ به ۱۲۱ نفر در سال ۲۰۲۱ رسید.

آگهی

شمار جانباختگان سوانح هوایی در قلمرو اتحادیه اروپا که در پی حوادث رخ داده برای انواع هواپیماهای ثبت شده در کشورهای عضو این اتحادیه گزارش شده با ۰.۸ درصد کاهش از ۱۲۲ نفر در سال ۲۰۲۰ میلادی به ۱۲۱ نفر در سال ۲۰۲۱ رسید. 

اداره آمار کمیسیون اروپا (یورواستات) با اعلام این خبر، گزارش داد که همچون پنج سال گذشته در سال ۲۰۲۱ نیز بیشتر تلفات سوانح هوایی معادل ۹۳ درصد (۱۱۲ نفر) آنها مربوط به حوادث رخ داده برای هواپیماهای سبک، کشتی‌های هوایی، پاراگلایدر، بالگردهای کوچک و همچنین بالون‌های هوای گرم است.

بر پایه این گزارش، در دسته سوانح رخ داده برای هواپیماهای سبک و وسايل نقلیه هوایی کوچک، بیشترین مرگ و میر با ۴۶ نفر در فرانسه رخ داده و پس از آن، آلمان با ثبت ۴۰ کشته در رتبه دوم قرار دارد. در این سال، ۹ نفر نیز در پی حوادث پیش آمده در جریان پرواز هواپیماهای با وزن بیش از دو هزار و ۲۵۰ کیلوگرم کشته شدند.

یورواستات خاطرنشان کرده که در سال ۲۰۲۱ هیچ مرگ و میری در جریان سوانح هوایی رخ داده برای پروازهای تجاری-مسافری و ترابری رخ نداده است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

رسانه های اروپایی و بررسی ابعاد مختلف سانحه هوایی جرمن وینگز

سانحه هوایی در فرودگاه جزیره لویس اسکاتلند

بورل: برای صلح خاورمیانه به یک تشکیلات فلسطینی کارآمد و قوی نیاز است