Eventsمناسبت هاپادکست
Loader

Find Us

آگهی

تشدید رقابت شرکت‌های هواپیمایی در آمریکا؛ از ارائه اینترنت رایگان تا غذای مجانی

هواپیمای خط هوایی دلتا
هواپیمای خط هوایی دلتا Copyright AP Photo
Copyright AP Photo
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

شرکت هواپیمایی «دلتا» اعلام کرد که از ماه آینده ارائه اینترنت بی‌سیم رایگان را در پروازهای خود آغاز می‌کند؛ اقدامی که به باور کارشناسان صنعت حمل و نقل می‌تواند آغازگر دور تازه‌ای از رقابت بین شرکت‌های هواپیمایی باشد.

آگهی

شرکت هواپیمایی دلتا (Delta) اعلام کرد که از ماه آینده ارائه اینترنت بی‌سیم رایگان را در پروازهای خود آغاز می‌کند؛ اقدامی که به باور کارشناسان صنعت حمل و نقل می‌تواند آغازگر دور تازه‌ای از رقابت بین شرکت‌های هواپیمایی باشد.

ادوارد باستین، مدیر اجرایی شرکت آمریکایی دلتا گفت که خدمات اینترنت رایگان از ابتدای فوریه در حدود ۸۰ درصد از پروازهای داخلی این شرکت ارائه خواهد شد و تا پایان سال جاری میلادی نیز ارائه این خدمت به تمامی پروازهای داخلی و بین‌المللی آن تسری پیدا خواهد کرد.

البته شرکت هواپیمایی جت‌بلو (JetBlue) مدت‌هاست که پروازهای خود را به سیستم اینترنت بی‌سیم مجهز کرده و با وجود این که در زمینه ارائه پروازهای ارزان‌قیمت فعالیت می‌کند ولی مسافران پروازهای این شرکت می‌توانند به طور رایگان از اینترنت استفاده کنند. 

اما رقیب اصلی جت‌بلو یعنی شرکت هواپیمایی سَئوث‌وست (Southwest) به جای ارائه اینترنت رایگان، دریافت هزینه اضافی برای چمدان، تغییر زمان پرواز و ارائه نوشیدنی غیرالکلی در طول پرواز را متوقف کرده است. 

تشدید رقابت میان خطوط هوایی فعال در بازار آمریکا پس از آن شدت گرفت که پیت بودجج، وزیر ترابری ایالات متحده تابستان گذشته و در پی لغو کامل محدودیت‌های کرونایی با ارسال نامه‌ای از آنها خواست تا پیش از راه‌اندازی سامانه نظارتی آنلاین برای بررسی و مقایسه تعداد پروازهای لغو شده و دارای تاخیر، سطح ارائه خدمات خود را به مشتریان ارتقاء دهند. 

به اینستاگرام یورونیوز فارسی بپیوندید 

بر همین اساس، ۱۰ شرکت هواپیمای بزرگ آمریکا یعنی دلتا، آمریکن، یونایتد، سَئوث‌وست، آلاسکا، جت‌بلو، اسپیریت، فرانتیر، الیجنت و هاوایی متعهد شدند تا در قبال تاخیر یا لغو پروازها نسبت به رزرو مجدد پرواز به صورت رایگان در شبکه پروازی خود یا خطوط هوایی دیگر، ارائه وعده‌های غذایی یا کوپن‌های نقدی در صورت لغو یا تاخیر بیش از سه ساعته پرواز، اقامت رایگان در هتل برای تاخیر یا کنسلی یک شبه و حمل و نقل زمینی رایگان به هتل، اقدام کنند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

چرا گاهی قیمت بلیت هواپیما ارزان‌تر از بلیت قطار می‌شود؟

ماجرای چهار فروند هواپیمای ایرباس که به جای ازبکستان در ایران فرود آمدند

سفارش ۵۰۰ فروند هواپیمای مسافربری؛ برنامه بلندپروازانه هند برای حضور در جمع خطوط هوایی برتر جهان