Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

الحاق رسمی کرواسی به منطقه شنگن از آغاز سال ۲۰۲۳؛ مزایا و معایب برداشته شدن کنترل‌های مرزی چیست؟

یک گذرگاه مرزی کرواسی
یک گذرگاه مرزی کرواسی Copyright AP Photo
Copyright AP Photo
نگارش از یورونیوز فارسی
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

کرواسی که از آغاز سال ۲۰۲۳ به صورت رسمی به منطقه شنگن ملحق می‌شود، کار برچیدن گذرگاه‌های مرزی خود در امتداد مرز مجارستان را آغاز کرد.

آگهی

کرواسی که از آغاز سال ۲۰۲۳ به صورت رسمی به منطقه شنگن ملحق می‌شود، کار برچیدن گذرگاه‌های مرزی خود در امتداد مرز مجارستان را آغاز کرد.

با الحاق کرواسی به منطقه شنگن، مجارستان هم باید حصارهای مرزی نصب شده در مرز خود با این کشور را برچیند. مجارستان در سال ۲۰۱۵ برای جلوگیری از ورود پناهجویان به این کشور، حصارهایی را در مرزهای خود از جمله در مرز کرواسی نصب کرد.

حذف حصارها در مرز مجارستان و کرواسی در اوایل سال آینده میلادی باعث نگرانی برخی از ساکنان این مناطق شده است. آن‌ها نگرانند که تردد آزادنه و بدون کنترل‌های مرزی دارندگان ویزای شنگن به تردد مجرمان میان دو کشور کمک کند.

اما یکی از تاثیرات الحاق کرواسی به منطقه شنگن، حذف صف‌های خودروها در امتداد مرز این کشور با مجارستان خواهد بود که گاهی حدود ۲ یا ۳ ساعت زمان می‌برد.

منطقه مسکونی «لتنیه» در غرب مجارستان، زمانی یک توقفگاه مهم برای مسافران بود، به گونه‌ای که بسیاری از ساکنان این منطقه از این طریق امرار معاش می‌کردند.

اما بنا به گفته ساکنان لتنیه، این وضعیت با احداث بزرگراه‌ها در مناطق مرزی تغییر کرده است. آن‌ها پیش‌بینی می‌کنند که این وضعیت پس از الحاق کرواسی به شنگن هم بدتر شود.

به توییتر یورونیوز فارسی بپیوندید

البته صاحب یک رستوران به یورونیوز گفت که امیدوار است از مسافران خارجی بیشتری که دیگر مجبور نباشند کارت شناسایی خود را در مرز نشان دهند، استقبال کند.

در هر حال کرواسی بیست‌وهفتمین عضو منطقه شنگن خواهد شد که ساکنان این منطقه و همچنین دارندگان ویزای شنگن می‌توانند بدون کنترل‌های مرزی در آن تردد کنند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

اسلوونی حصار فلزی ۲۰۰ کیلومتری در مرز با کرواسی را بر می‌چیند

پلیس مرزی کرواسی به آزار جنسی به یک مهاجر زن افغان متهم شد

مهاجرت به استرالیا هر روز سخت‌تر از دیروز؛ دولت هزینه ویزای دانشجویی را ۲ برابر کرد