پیشروی کاپیتان مسی و یاران به سوی سومین قهرمانی؛ آرژانتین با غلبه بر کرواسی به فینال رفت

لیونل مسی
لیونل مسی Copyright AP Photo
Copyright AP Photo
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

آلبی‌سلسته در فینال با برنده دیگر دیدار نیمه نهایی میان فرانسه و مراکش روبرو خواهد شد.

آگهی

نخستین دیدار از مرحله نیمه‌نهایی مسابقات فوتبال جام جهانی ۲۰۲۲ قطر سه‌شنبه شب با پیروزی تیم ملی آرژانتین مقابل کرواسی به پایان رسید.

آلبی‌سلسته در این دیدار موفق شد با نتیجه ۳ بر صفر تیم ملی کرواسی را از پیش رو بردارد تا ضمن کسب جواز حضور در فینال از بخت قهرمانی در این مسابقات برخوردار شود.

لیونل مسی و یارانش که تشویق انبوهی از هواداران آرژانتینی را در استادیوم شهر تازه احداث شده «لوسیل» در قطر به همراه داشتند از همان ابتدای مسابقه نشان دادند که تنها برای پیروزی به میدان آمده‌اند.

آرژانتینی‌ها با علم به اینکه اگر در جریان وقت‌های قانونی نتوانند به گل برسند مقابل کرواسی، تیمی که با ضربات پنالتی حریفان خود را در یک هشتم و یک چهارم نهایی از پیش رو برداشته بود، به مشکل خواهد خورد، تمام تلاش خود را برای باز کردن دروازه حریف در نیمه نخست به خرج دادند.

پنج دقیقه طوفانی برای لیونل و دوستان

این استراتژی سرانجام در دقیقه ۳۴ مسابقه جواب داد؛ خولیان آلوارز که با یک پاس عمقی آهنگ دروازه کرواسی کرده بود پس از عبور دادن توپ از لیواکوویچ، با خطای سنگربان کروات سرنگون شد تا یک پنالتی برای تیم ملی آرژانتین رقم بخورد.

لیونل مسی که به احتمال قوی آخرین حضور خود را در مسابقات جام جهانی تجربه می‌کند پشت این ضربه قرار گرفت و با زدن چهارمین گل خود در این تورنمنت تیم ملی آرژانتین را ۱ بر صفر پیش انداخت.

Martin Meissner/Copyright 2022 The AP. All rights reserved
ضربه پنالتی زیبای لیونل مسی که کنج دروازه کرواسی نشستMartin Meissner/Copyright 2022 The AP. All rights reserved

این نتیجه اما پنج دقیقه بعد با اشتباه خط میانی کرواسی و حرکت عمقیِ مجدد خولیان آلوارز عوض شد. مهاجم جوان آلبی‌سلسته از این موقعیت به خوبی بهره برد تا با به ثمر رساندن دومین گل، اختلاف را بیشتر کند و ضریب اطمینان برای کسب این پیروزی مهم را افزایش دهد.

نتیجه مسابقه در نیمه نخست به رغم ایجاد چند موقعیت دیگر از سوی دو تیم در نهایت با نتیجه ۲ بر صفر به سود آبی ‌سفید پوشان آرژانتینی به پایان رسید.

تیر خلاص با پاس نابغه آرژانتینی و دبل آلوارز

زلاتکو دالیچ، سرمربی کرواسی تیم‌اش را در نیمه دوم هجومی به میدان فرستاد تا بلکه با فشار بیشتر بتواند گل‌های خورده را جبران کند.

این راهبرد اما با دفاع تیمی هماهنگ و نیز ضد حملات خطرناک آرژانتین که یک لیونل مسی آماده و پرانگیزه و یک مهاجم جوان و پرانرژی همچون خولیان آلوارز را در ترکیب داشت، نتیجه نداد.

تیم ملی آرژانتین با همین تاکتیک موفق شد در دقیقه ۶۹ بار دیگر دروازه کروات‌ها را باز کند. لیونل مسی با حرکت فوق‌العاده خود از سمت چپ دفاع کرواسی پاسی کات‌بک برای آلوارز فراهم کرد تا این مهاجم آٰرژانتینی با ضربه‌ای دقیق سومین گل تیم‌اش و دومین گل خود را در این مسابقه به ثمر برساند.

AP Photo
شادمانی آلبی‌سلته و هواران پرشمارش پس از راهیابی به فینالAP Photo

تیم ملی آرژانتین با این پیروزی یک گام دیگر برای دستیابی به سومین قهرمانی در مسابقات جام جهانی جام جهانی قطر برداشت.

آلبی‌سلسته در فینال با برنده دیگر دیدار نیمه نهایی میان فرانسه و مراکش روبرو خواهد شد که چهارشنبه شب مشخص خواهد شد.

توییتر یورونیوز فارسی را دنبال کنید

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

بازیکنان آرژانتین در میان استقبال گسترده مردمی وارد بوئنوس آیرس شدند

غول‌کُش‌ها تسلیم شدند؛ فرانسه با عبور از مراکش برای دومین دوره پیاپی فینالیست جام جهانی شد

رای دادگاه آرژانتین: ایران مسئول حملات ۳۰ سال پیش به سفارت اسرائیل و مرکز یهودیان «آمیا» است