Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader

Find Us

آگهی

کنگره آمریکا طرح حمایت از ازدواج همجنس‌گرایان را تصویب کرد؛ جو بایدن قانون جدید را امضا می‌کند

فردی مقابل دادگاه عالی واشنگتن پرچم رنگین‌کمانی و پرچم آمریکا در دست دارند
فردی مقابل دادگاه عالی واشنگتن پرچم رنگین‌کمانی و پرچم آمریکا در دست دارند Copyright AP Photo
Copyright AP Photo
نگارش از مریم عباسی‌زاده
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

۳۹ نماینده جمهوری‌خواه به این طرح رای مثبت دادند تا با رای مثبت کلیه نمایندگان دموکرات تعداد آرا مثبت به ۲۵۸ رای برسد. در نهایت ۱۶۹ نماینده جمهوریخواه هم رای منفی دادند. این قانون حالا برای امضا به دفتر جوبایدن فرستاده می‌شود تا جامعه گرباشان و زوج‌های همجنسگرای آمریکا خیالشان از آینده مطمئن شود.

آگهی

کنگره آمریکا پنج‌شنبه ۸ دسامبر قانون حمایت از ازدواج همجنس‌گرایان را تصویب کرد. در حالیکه نگرانی‌ها در سایه مواضع دیوان عالی آمریکا و بیم از «پس‌رفت» ایالات متحده در این مورد جدی است، رئیس‌جمهور آمریکا با انتشار بیانیه‌ای از این تصمیم کنگره استقبال کرد. جو بایدن از تضمین حقوق همه آمریکایی‌ها برای ازدواج با فردی که دوستش دارند، ابراز خرسندی کرد. 

۳۹ نماینده جمهوری‌خواه در مجلس نمایندگان به این طرح رای مثبت دادند تا با رای مثبت کلیه نمایندگان دموکرات تعداد آرا مثبت به ۲۵۸ رای برسد. در نهایت ۱۶۹ نماینده جمهوریخواه هم رای منفی دادند. این قانون حالا برای امضا به دفتر جوبایدن فرستاده می‌شود تا جامعه گرباشان و زوج‌های همجنسگرای آمریکا خیالشان از آینده مطمئن شود.

ماه گذشته میلادی این قانون چراغ سبر سنای آمریکا را بدست آورده بود.

ازدواج بین افراد همجنگسرا از سال ۲۰۱۵ و طبق رای دیوان عالی این کشور تضمین شده است با این وجود چرخش تاریخی این مرجع‌قضایی در مورد حق سقط جنین موجب شده تا برخی نگران اتخاذ تصمیمی مشابه در مورد حقوق دگرباشان در آمریکا بشوند.

طبق مصوبه جدید کنگره، قانون قبلی آمریکا که طبق آن ازدواج، پیوند بین یک مرد و یک زن تعریف می‌شد لغو می‌شود. همزمان ماموران ثبت و احوال آمریکا در کلیه ایالت‌های این کشور مجاز به اعمال تبعیض به‌دلیل جنسیت، نژاد، قومیت یا مذهب زوجین نخواهند بود.

جیم جوردن، نماینده جمهوریخواه و از نزدیکان دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور پیشین آمریکا در واکنش به این مصوبه گفت: «فکر می‌کنم در مسیر نادرستی گام بر می داریم.»

از سوی دیگر، نانسی پلوسی، رئیس فعلی مجلس‌نمایندگان از اینکه چنین قانونی در آخرین روزهای ریاست او و به‌دست او امضا خواهد شد ابراز شادمانی کرد.

به فیسبوک یورونیوز فارسی بپیوندید 

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

دادگاهی در توکیو: ممنوعیت ازدواج همجنس‌گرایان مخالف قانون‌ اساسی ژاپن نیست

با دستور دادگاه قانون اساسی اسلوونی، ممنوعیت ثبت ازدواج همجنس‌گرایان در این کشور لغو می‌شود

برای اولین بار در آسیا؛ تایوان ازدواج همجنس‌گرایان را قانونی کرد