حمله سایبری «یک گروه طرفدار کرملین» به وب‌سایت پارلمان اروپا مهار شد

Access to the comments نظرها
نگارش از یورونیوز فارسی
صحن پارلمان اروپا
صحن پارلمان اروپا   -  کپی رایت  AP Photo

خبرگزاری فرانسه از حمله سایبری به وب‌سایت پارلمان اروپا پس از اینکه دولت روسیه را به عنوان کشور حامی «تروریسم» معرفی کرد، خبر داد.

پارلمان اروپا روز چهارشنبه ۲۳ نوامبر متنی را به تصوب رساند که در آن دولت روسیه به عنوان حامی و ‌«ترویج دهنده تروریسم» در جنگ اوکراین معرفی شده است.

روبرتا متسولا، رئیس پارلمان اروپا در حساب کاربری خود در توئیتر نوشت که حمله سایبری به وب‌سایت پارلمان اروپا یک حمله پیچیده است و یک گروه طرفدار کرملین مسئولیت آن را برعهده گرفته است.

او در ادامه نوشت که کارشناسان فناوری اطلاعات اتحادیه اروپا در حال مقابله با این حمله هستند و تلاش می‌کنند که از سیستم‌ها محافظت کنند.

توئیت سخنگوی پارلمان اروپا
توئیت رئیس پارلمان اروپا

ژومه دوک، مدیر کل روابط عمومی و سخنگوی پارلمان اروپا هم در حساب کاربری خود در توئیتر نوشت که وب‌سایت پارلمان اروپا به دلیل ترافیک بالا دچار نقص شده است.

بر اساس پیام توئیتری دوک، حمله سایبری به وب‌سایت پارلمان اروپا با استفاده از روش «حمله محروم‌سازی سرویس» برای جلوگیری از دسترسی کاربران به این وب‌سایت انجام شده بود.

در هر حال سخنگوی پارلمان اروپا شامگاه چهارشنبه در حساب کاربری خود در توئیتر از مهار حمله به وب‌سایت این پارلمان خبر داد.

به توییتر یورونیوز فارسی بپیوندید