ادامه تجمع‌ و تحصن دانشجویان و بازداشت‌های گسترده معترضان در ایران؛ «۲۸۷ نفر جان باخته‌اند»

تجمع اعتراضی ایرانیان مقیم آمریکا در همبستگی با معترضان داخل کشور
تجمع اعتراضی ایرانیان مقیم آمریکا در همبستگی با معترضان داخل کشور Copyright AP
Copyright AP
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

آخرین خبرها و گزارش‌ها درباره اعتراضات سراسری ایران و واکنش‌های بین‌المللی به آن‌ در روز سه‌شنبه ۱۰ آبان (۱ نوامبر) را در این مطلب پیگیری کنید.

آگهی

چهل و پنجمین روز اعتراضات ایران در حالی آغاز می‌شود که به رغم بازداشت‌های گسترده معترضان توسط نیروهای امنیتی، تجمع‌ها و تظاهرات به شکل پراکنده در نقاط مختلف کشور ادامه دارد.

روز گذشته دانشجویان در دانشگاه‌های مختلف برای اعلام همبستگی با معترضان دست به تحصن و را‌هپیمایی زدند و شعار سر دادند. این تجمعات در برخی موارد با برخورد نیروهای امنیتی روبرو شد و دادستانی تهران از صدور هزار کیفرخواست برای بازداشت‌شدگان در اعتراضات خبر داد.

حمایت‌های بین‌المللی از معترضان ایرانی هم همچنان دارد؛ آلمان خشونت نیروهای امنیتی در برخورد با معترضان ایران را «به شدیدترین نحو ممکن» محکوم کرد. همزمان، نیوزیلند گفتگوهای حقوق بشری با ایران را تعلیق و کانادا تحریم‌های تازه‌ای علیه مقام‌های جمهوری اسلامی وضع کرد.

وضعیت اینترنت در ایران همچنان نابسامان است و دسترسی کاربران به شبکه‌های اجتماعی و پیام‌رسان‌ها بسیار دشوار و فقط با استفاده از فیلترشکن‌ و پروکسی امکان‌پذیر است.

آخرین خبرها و گزارش‌ها درباره اعتراضات سراسری ایران و واکنش‌های بین‌المللی به آن‌ در روز سه‌شنبه ۱۰ آبان (۱ نوامبر) را در این مطلب پیگیری کنید.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

شبهه‌های وارده به روایت رسمی؛ چرا گروهی از مردم به حادثه شاهچراغ مشکوکند؟

روایت‌ها از خشونت پلیس ایران و مقابله زنان با حجاب اجباری؛ هشتگ #جنگ_علیه_زنان فراگیر شد

حبس چندین ساعته خبرنگاران «فردای اقتصاد» و واکنش قوه قضائیه؛ فرضیه‌های مطرح چیست؟