توافقنامه اسرائيل و بحرین در توسعه همکاری‌های کشاورزی

تصویر آرشیوی است
تصویر آرشیوی است Copyright AP Photo
Copyright AP Photo
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

اسرائيل و بحرین توافقنامه‌ای برای توسعه همکاری‌های کشاورزی با یکدیگر به امضا رساندند.

آگهی

بحرین و اسرائيل در اقدامی کم‌سابقه با یکدیگر توافقنامه همکاری در زمینه کشاورزی امضا کردند تا روابط دو کشور به سطح جدیدی ارتقا یابد. 

بر اساس این توافقنامه که روز چهارشنبه و در حاشیه اجلاس بین‌المللی فناوری‌های غذایی در ایلات در شمال اسرائيل برگزار شد، وزرای کشاورزی اسرائيل و بحرین نخستین توافقنامه همکاری میان دو کشور در زمینه کشاورزی را به امضا رساندند. 

در جریان این دیدار عور فور، وزیر کشاورزی و توسعه روستایی اسرائيل و وائل بن ناصر همتای بحرینی او در بیانیه‌ای مشترک اعلام کردند که این توافقنامه برای ارتقای امنیت غذایی دو طرف میان دولت اسرائيل و پادشاهی بحرین به امضا رسیده است. 

طرفین در این بیانیه همچنین بر اشتراک متقابل دانش، فناوری و ترکیبات متنوع برای گسترش محصولات کشاورزی و بهبود کیفیت آنها توافق کردند. 

در این کنفرانس که به ابتکار وزارت کشاورزی و توسعه روستایی اسرائيل برگزار شده وزرای کشاورزی و مقام‌های ارشدی از سراسر جهان با تمرکز بر ارتقای همکاری و نوآوری در آبزی‌پروری به عنوان بخشی از تلاش‌های جهانی برای دستیابی به امنیت غذایی برگزار شد. 

فورر، وزیر کشاورزی اسرائيل در حاشیه این نشست گفت: «امروز نخستین گام را در برای تبدیل ایلات به یک مرکز تحقیقات بین‌المللی برای تامین غذا از دریا و صحرا برداشتیم.»

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

او همچنین در ادامه افزود: «امضای توافقنامه با وزیر کشاورزی بحرین در کنفرانسی با حضور وزرایی از سراسر جهان و همچنین هیئت‌های ارشد از کشورهای چون مراکش، اردن و امارات متحده عربی، گام مهمی در جهت ارتقای همکاری‌هایی است که اسرائیل را به مرکزی برای تحقیق و توسعه مواد غذایی از دریا و صحرا تبدیل می‌کند.»

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

وزیر امور خارجه اسرائيل برای دیدار با مقام‌های بحرینی وارد منامه شد

نخستین دیدار وزیر خارجه جدید اسرائیل با همتای آمریکایی و بحرینی

از گردان اسرائیلی «نتزاه یهودا» چه می‌دانیم؟ چرا آمریکا به دنبال تحریم آن است؟