اعتراضات ایران؛ پاریس از تهران خواست امنیت زندانیان فرانسوی را تضمین کند

آتش‌سوزی و تیراندازی در زندان اوین
آتش‌سوزی و تیراندازی در زندان اوین Copyright -/AFP and licensors
Copyright -/AFP and licensors
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

اخبار شبکه‌های اجتماعی همچنان بر موضوع آتش سوزی زندان اوین متمرکز است. شب گذشته همزمان با این حادثه، برخی گروه‌های دانشجویی در تهران همچنین شماری از ایرانیان مقیم خارج از کشور دست به تجمع زدند و گزارش‌های رسیده از تهران حاکی از برقراری جوی به شدت امنیتی در مناطق اطراف اوین است.

آگهی

یک ماه از آغاز اعتراضات مردمی ایران به مرگ مهسا امینی می‌گذرد؛ دختری اهل سقز از شهرهای استان کردستان که در ۲۲ شهریور در بازداشتگاه گشت ارشاد جان باخت.

جرقۀ اعتراضات سراسری ایران در ۱۷ سپتامبر (۲۶ شهریور) زده شد؛ یعنی در روز خاکسپاری مهسا امینی و زمانی که شعار «زن، زندگی، آزادی» بر مزار او در «گورستان آیچی» شهر سقز سر داده شد. این شعار به سرعت همه‌گیر شد و همچنان نیز از سوی معترضان در سراسر ایران و حامیان آنها در سراسر جهان تکرار می‌شود.

سی امین روز اعتراضات در حالی آغاز شده که اخبار منتشر شده در شبکه‌های اجتماعی همچنان بر موضوع آتش سوزی در زندان اوین متمرکز است. شب گذشته همزمان با وقوع‌ این حادثه، برخی گروههای دانشجویی در تهران همچنین شماری از ایرانیان مقیم خارج از کشور از جمله در برلین، لندن و فرانکفورت دست به تجمع زدند و گزارش‌های رسیده از تهران حاکی از برقراری جوی به شدت امنیتی در مناطق اطراف اوین است.

آخرین خبرها و گزارش‌ها درباره اعتراضات سراسری ایران و واکنش‌های بین‌المللی به آن‌ در روز یکشنبه ۲۴ مهر (۱۶ اکتبر) را در این مطلب پیگیری کنید. 

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

اعتراضات ایران؛ از جوابیه دایی تا پُست رکابی؛ سوئیس: اجرای تحریم‌ها علیه تهران را بررسی می‌کنیم

اعتراضات ایران؛ دیوارنگاره میدان ولی‌عصر تهران موقتا برچیده شد، کانادا ظریف و لاریجانی را تحریم کرد

دو خبرنگار زن که درباره جان باختن مهسا امینی گزارش نوشتند بعد از ۴۰۰ روز زندان آزاد شدند