پوتین: انفجار پل کریمه اقدامی تروریستی توسط اوکراین بود

Access to the comments نظرها
نگارش از یورونیوز فارسی
انفجار پل «کرچ» که شبه‌جزیره کریمه را به خاک روسیه وصل می‌کند
انفجار پل «کرچ» که شبه‌جزیره کریمه را به خاک روسیه وصل می‌کند   -  Copyright  AP Photo

ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهوری روسیه انفجار پل کریمه را اقدامی «تروریستی» توصیف کرد که «سرویس‌های ویژه» اوکراین انجام داده‌اند.

آقای پوتین روز یک‌شنبه ۹ اکتبر در کنفرانس ویدئویی با الکساندر باستروکین، رئیس کمیته تحقیقات روسیه در مورد انفجار پل «کرچ» که شبه‌جزیره کریمه را به خاک روسیه وصل می‌کند، گفت: «شکی نیست که این یک اقدام تروریستی برای از بین بردن زیرساخت‌های بسیار مهم غیرنظامی بوده است.»

آقای باستروکین هم گفت که در رابطه با این انفجار، یک پرونده جنایی به عنوان یک اقدام «تروریستی» باز شده است.

او با بیان اینکه نیروهای ویژه اوکراین به همراه شهروندان روسیه و دیگر کشورها در این انفجار دست داشتند، گفت که این کمیته پیشتر مسیر کامیون حامل مواد منفجره را که از بلغارستان، گرجستان، ارمنستان، اوستیای شمالی، کراسنودار (منطقه‌ای در جنوب روسیه) عبور کرده بود، شناسایی کرده است.

کمیته ملی ضد تروریسم روسیه روز شنبه از وقوع آتش‌سوزی در پل کریمه به‌دلیل کار گذاشتن بمب در یک خودرو خبر داده بود.

هم‌زمان میهایلو پودولیاک از مشاوران ارشد ولودیمیر زلنسکی، رئیس جمهوری اوکراین در حساب کاربری خود در توئیتر بدون اینکه بخواهد مسئولیت این حمله را مستقیما برعهده کی‌یف قرار دهد، نوشت: «کریمه، پل، آغاز. همه چیزهای غیرقانونی باید تخریب شوند و هر آنچه دزدیده شده باید به اوکراین برگردانده شود و روس ها باید همه مناطقی را که اشغال کرده‌اند، تخلیه کنند.»

به توییتر یورونیوز فارسی بپیوندید

روسیه از پل کرچ که در سال ۲۰۱۸ افتتاح شد برای انتقال تجهیزات نظامی ارتش خود که در اوکراین می‌جنگند، استفاده می‌کند.