Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

یک مورد از انتقال سویه «اچ۵ان۱» آنفلوانزای مرغی به انسان در اسپانیا شناسایی شد

خطر شیوع آنفلوانزای پرندگان
خطر شیوع آنفلوانزای پرندگان Copyright AP Photo
Copyright AP Photo
نگارش از یورونیوز فارسی
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

وزارت بهداشت اسپانیا از کشف یک مورد انتقال سویه «اچ۵ان۱» آنفولانزای پرندگان یا مرغی به انسان در اواخر سپتامبر در این کشور خبر داد.

آگهی

وزارت بهداشت اسپانیا از کشف یک مورد انتقال سویه «اچ۵ان۱» آنفلوانزای پرندگان یا مرغی به انسان در اواخر سپتامبر در این کشور خبر داد.

به گفته مقام‌های این وزارتخانه، فرد مبتلا به آنفلوانزای پرندگان، کارمند یک مرغداری در مرکز اسپانیا بوده است. این فرد پس از آنکه مشخص شد به گونه «اچ۵ان۱» آنفلوانزای پرندگان مبتلا شده است، در خانه‌اش قرنطینه شد.

نتایج آزمایش‌ انجام شده روی فرد مرتبط با او نشان می‌دهد که خطر انتقال آنفلوانزای پرندگان از انسان به انسان و همه‌گیری آن بسیار نادر است، زیرا فرد مرتبط با او به این ویروس مبتلا نشده‌ است.

بنا به گزارش‌ها، چند مورد ابتلا به آنفلوانزای پرندگان در ۱۷ سپتامبر در اسپانیا کشف شده‌اند. بر اساس اعلام وزارت بهداشت اسپانیا، در حال حاضر ۷۹ مورد ابتلا به آنفلوانزای مرغی در بین پرندگان وحشی و ۳۶ مورد در مرغداری‌ها کشف شده‌ است.

براساس اعلام سازمان ایمنی غذایی اروپا (EFSA)، در سال گذشته میلادی ۲ هزار و ۴۶۷ مورد آنفلوانزای پرندگان در مرغداری ها و ۳ هزار و ۵۷۳ مورد در پرندگان وحشی مشاهده شده است. بنا به این گزارش، ۴۷.۷ میلیون پرنده معدوم شده‌اند.

سازمان ایمنی غذایی اروپا همچنین اعلام کرده است که در نتیجه گسترش آنفلوانزای مرغی، حدود ۵۰ میلیون پرنده در سال جاری میلادی در اروپا معدوم شده‌اند.

به توییتر یورونیوز فارسی بپیوندید

تحقیقات نشان می‌دهند که گونه «اچ۵ان۱» آنفلوانزای پرندگان معمولا در پائیز و به وسیله پرندگان وحشی مهاجر منتشر می‌شود.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

نخستین مورد از انتقال سویه H3N8 آنفلوانزای مرغی به انسان در چین شناسایی شد

ثبت اولین مورد سرایت نوع جدید آنفلوانزای مرغی به انسان در چین

شیوع ویروس آنفلوانزای پرندگان وضعیت دامداری‌های فرانسه را بحرانی کرد