اعتراض‌های گسترده و سرکوب شدید در ایران؛ شورای هماهنگی تشکل‌های صنفی فرهنگیان دعوت به اعتصاب کرد

اعتراضات سراسری در ایران
اعتراضات سراسری در ایران Copyright شبکه‌های اجتماعی
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

صدا و سیمای جمهوری اسلامی می‌گوید در اعتراضات یک هفته گذشته تاکنون و بر اساس آمار غیررسمی دست‌کم ۴۱ نفر جان خود را از دست داده‌اند.

آگهی

 پس از گذشت بیش از یک هفته از جان باختن مهسا امینی پس از بازداشت توسط گشت ارشاد، اعتراضات گسترده ضد حکومتی در سراسر ایران ادامه دارد و معترضان با وجود سرکوب شدید همچنان نارضایتی و خشم خود را با سر دادن شعارهایی خطاب به رهبران و حکومت جمهوری اسلامی ابراز می‌دارند. 

پس از تهدیدهای گسترده مقام‌های جمهوری اسلامی همچون ابراهیم رئیسی، محسنی اژه‌ای، وزارت اطلاعات و کشور حالا قرار است امروز یکشنبه سوم مهر ماه، طرفداران جمهوری اسلامی بار دیگر در تهران تجمعی در مخالفت با تظاهرات سراسری داشته باشند. 

همزمان دستگاه‌های امنیتی برخوردهای خود را با مردم معترض شدت داده و هر لحظه اخبار جدید از دستگیری و بازداشت افراد مختلفی از روزنامه‌نگار و فعال مدنی گرفته تا دانشجو و جوانان منتشر می‌شود.  

واکنش‌های بین‌المللی هم به جان باختن مهسا امینی ادامه دارد و رهبران کشورهای مختلف جهان از جمهوری اسلامی خواسته‌اند به اقدامات خشونت‌آمیز علیه معترضان و به ویژه زنان پایان دهد.

آخرین خبرها، گزارش‌ها، واکنش‌ها و اطلاعات درباره مرگ مهسا امینی و حاشیه‌ها و تجمع‌های اعتراضی در روز یکشنبه دوم مهر را در این مطلب پیگیری کنید.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

رهبران «گروه ۷» از تلاش جمعی برای تثبیت اوضاع همچنین احتمال وضع تحریم‌های جدید علیه ایران خبر دادند

۱۰ گزینه‌ ایران برای انتقام از اسرائیل؛ حمله‌ای مستقیم و موشکی یا نیابتی؟

تبعات منطقه‌ای حمله به کنسولگری ایران در دمشق؛ اسرائیل به دنبال چیست؟