دولت آمریکا تدابیری را برای تسهیل دسترسی ایرانیان به اینترنت اعلام کرد

محدودیت در دسترسی ایرانیان به اینترنت
محدودیت در دسترسی ایرانیان به اینترنت Copyright Canva
Copyright Canva
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

این خبر در حالی منتشر می‌شود که دولت ایران دسترسی به اینترنت را همزمان با ادامه اعتراض‌ها به دستگیری مهسا امینی و جان باختن او پس از بازداشت محدود کرده است.

آگهی

دولت آمریکا روز جمعه تدابیری را برای تسهیل دسترسی ایرانیان به اینترنت اعلام کرد.

این خبر در حالی منتشر می‌شود که دولت ایران دسترسی به اینترنت را همزمان با ادامه اعتراض‌ها به دستگیری مهسا امینی و جان باختن او پس از بازداشت محدود کرده است. 

بنا به اعلام وزارت خزانه‌داری آمریکا دولت این کشور دستورالعمل رعایت تحریم‌ها را به روزرسانی کرده است تا به شرکت‌های فعال در عرصه فناوری امکان عرضه گزینه‌های بیشتری از «خدمات امن» به مردم ایران را بدهد. 

به گفته معاون وزارت خزانه‌داری ایالات متحده به روزرسانی دستورالعمل رعایت تحریم‌ها «دایره خدمات اینترنتی قابل دسترس برای ایرانیان» را افزایش خواهد داد. 

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

ایلان ماسک، بنیانگذار شرکت فضایی اسپیس‌ایکس که ماهواره‌های استارلینک را به مدار زمین می‌فرستد پیش از این از مقامات آمریکا خواسته بود معافیت‌هایی را برای شرکت‌های فعال در حوزه فناوری در نظر بگیرد تا بدون اینکه مشمول تحریم‌های واشنگتن علیه تهران شوند به ایرانیان خدمات‌رسانی کنند. 

آنتونی بلینکن، وزیر خارجه آمریکا با اشاره به تدابیر جدید دولت این کشور برای تسهیل دسترسی ایرانیان به اینترنت گفت که هدف از آن «مقابله با سانسور دولت» ایران است. 

گروه نت‌بلاکس که سطح دسترسی به اینترنت در جهان را رصد می‌کند روز جمعه اعلام کرد که دسترسی کاربران داخل ایران به خدمات همراه اول برای سومین بار طی روزهای اخیر مختل شده است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

گفتگو با یک متخصص ایرانی: با وجود اینترنت ملی همچنان می‌توان به شبکه جهانی متصل شد

نت‌بلاکس: اینترنت تلفن‌های همراه در سراسر ایران مختل، اینستاگرام فیتلر و دسترسی به واتس‌اپ محدود شد

محاکمه ترامپ بخاطر پرداخت حق‌السکوت به یک پورن‌استار وارد چهارمین روز شد