آخرین وداع با تابوت ملکه الیزابت دوم در کلیسای ویندزور

مراسم تشییع جنازه ملکه الیزابت دوم
مراسم تشییع جنازه ملکه الیزابت دوم Copyright AP Photo
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

مراسم تشییع جنازه الیزابت دوم روز دوشنبه و با حضور پاشاده چارلز سوم، خانواده سلطنتی بریتانیا، سیاستمداران این کشور و بیش از ۵۰۰ نفر از رهبران جهان از کلیسای وست‌مینستر در لندن آغاز شد.

آگهی

اعضای خاندان سلطنتی بریتانیا روز دوشنبه با تابوت ملکه الیزابت دوم وداع کردند. این مراسم در صومعه سنت جورج کاخ ویندزور برگزار شد. 

در این مراسم مذهبی پادشاه چارلز سوم، ملکه همسر و شمار دیگری از اعضای خاندان سلطنتی حضور داشتند. پس از اجرای برنامه دعا و سرودهای مذهبی، تابوت ملکه برای دفن به سرداب کلیسا منتقل شد. 

نشان‌های حکمرانی و اتحاد پادشاهی و کلیسا یعنی گوی سلطنت، تاج و عصا از روی تابوت برداشته شد. این اشیای نمادین در مراسم تاجگذاری در همین محل و با تشریفات مشابه به پادشاه/ملکه داده می‌شود. 

تابوت ملکه الیزابت دوم در کنار همسر فقیدش پرنس فیلیپ دفن می‌شود. 

مراسم تشییع جنازه ملکه فقید روز دوشنبه و با حضور پاشاده چارلز سوم، خانواده سلطنتی بریتانیا، سیاستمداران این کشور و بیش از ۵۰۰ نفر از رهبران جهان از کلیسای وست‌مینستر در لندن آغاز شد.

تابوت حامل پیکر ملکه الیزابت دوم پس از تشییع با همراهی حدود دو هزار نفر از حاضران در کلیسای وست‌مینستر از میان خیابان‌های مرکزی لندن و مقابل کاخ باکینگهام عبور کرد و سپس به طاق پیروزی ولینگتون رسید سپس با همراهی دختر ملکه و همسرش، سوار بر خودرو عازم شهر ویندزور شد. 

تابوت بلوطین ملکه پس از عبور از میان جمعیتی که برای ادای احترام به او در مسیر منتهی به شهر ویندزور صف کشیده‌اند، برای انجام مراسم مذهبی تدفین به کاخ ویندزور منتقل می‌شود. 

مطابق برنامه اعلام شده، مراسم پایانی تدفین ملکه در کاخ ویندزور در ساعت ۱۷ به وقت اروپای مرکزی برگزار می‌شود. الیزابت دوم در کنار همسرش، شاهزاده فیلیپ به خاک سپرده خواهد شد.

آخرین خبرهای مراسم تدفین الیزابت دوم را در زیر دنبال کنید.

ملکه الیزابت دوم روز پنجشنبه (۸ سپتامبر) در سن ۹۶ سالگی و پس از ۷۰ سال سلطنت در اقامتگاه تابستانی خود در اسکاتلند درگذشت.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

گواهی فوت الیزابت دوم از علت مرگ ملکه پیشین بریتانیا پرده برداشت

تابوت ملکه در کاخ باکینگهام؛ نتایج یک نظرسنجی: محبوبیت چارلز سوم افزایش یافته است

همسر ولیعهد بریتانیا از ابتلایش به بیماری سرطان پرده برداشت