Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

مراسم یادبود ملکه الیزابت دوم در بزرگترین مسجد لندن برگزار شد

مراسم یادبود ملکه الیزابت دوم در بزرگترین مسجد لندن
مراسم یادبود ملکه الیزابت دوم در بزرگترین مسجد لندن Copyright AFP
Copyright AFP
نگارش از Farhad Mirmohammadsadeghi
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

مراسم ویژه یادبود ملکه الیزابت دوم در مسجد بیت‌الفتوح لندن برگزار شد. شرکت‌کنندگان در این مراسم از او به خاطر کارهایی که برای گروه‌های اقلیت‌ انجام داده است و آزادی مذاهب سپاسگزاری کردند.

آگهی

مراسم ویژه یادبود ملکه الیزابت دوم در مسجد بیت‌الفتوح لندن برگزار شد. شرکت‌کنندگان در این مراسم از او به خاطر کارهایی که برای گروه‌های اقلیت‌ انجام داده است و آزادی مذاهب سپاسگزاری کردند. 

رفیق حیات، رئیس انجمن مسلمانان احمدیه می‌گوید: «من خوش‌ اقبال بودم که او را سه بار در کاخ ملاقات کردم. او انسانی گرم، بخشنده و مهربان بود. هربار او را می‌دیدید بلافاصله به شما آرامش می‌داد و راجع به هر مساله‌ای حرفی برای زدن داشت. می‌دانید، امروز روز غمگینی برای ما است.»

او راجع به انتظاراتش از پادشاه چارلز سوم می‌گوید: «اگر رهبر کشوری بتواند تصویری واقعی از هر عقیده‌ای ارائه کند، قادر به ایجاد تغییر بزرگی خواهد بود. به نظر من پادشاه چارلز سوم در این مورد تغییر بسزایی می‌تواند ایجاد کند، زیرا آموزه‌های اسلام را درک کرده و ستوده است. فکر می‌کنم با حضور او برخی از تعصباتی که مردم راجع به اسلام دارند، رفع خواهد شد.»    

صدیقه مایلز، یکی از شرکت کنندگان در این مراسم می‌گوید: «او بزرگ بود و خدمت بزرگی برای کشور خود و کشورهای مشترک‌المنافع انجام داد. او همه را متحد ساخت. فارغ از هر دین و نژادی، همه او را دوست دارند. او دارای کرامت و شرف بود. به دین همه احترام می‌گذاشت و بسیار فهیم و دوست داشتنی بود.» 

دانیال سعید، یکی دیگر از شرکت کنندگان مسلمان مراسم یادبود می‌گوید: «وقتی خیلی کوچک بودم، خانواده‌ام به این‌جا مهاجرت کردند و برادر کوچک‌تر من همین‌جا به دنیا آمد و زیر سایه امن حضور ملکه بزرگ شد. ما در این کشور می‌توانیم مناسک مذهبی خود را انجام دهیم. حتی نمی‌توانم تصور کنم اگر او به انجام خدمات خود در راه فراهم نمودن امنیت، آرامش و آزادی مذاهب و آزادی بیان ادامه نمی‌داد، چه اتفاقی برای ما می‌افتاد.

سروره کوماراجه، رهبر انجمن تامیل می‌گوید: «من به ملکه‌مان به خاطر کارهایی که برای گروه های اقلیت قومی و به ویژه مذاهب انجام داده است افتخار می‌کنم، زیرا او بسیار مذهبی بود.»

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

مرگ الیزابت دوم؛ یادبود ملکه بریتانیا با شلیک ۹۶ گلوله توپ و حضور پادشاه جدید در لندن

الیزابت دوم، ملکه بریتانیا درگذشت

عکس دستکاری شده دیگری از کیت میدلتون؛ همسر ولیعهد با تصویر ملکه بریتانیا چه کرده است؟