Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

اخبار ضد و نقیض درباره حضور کارلوس کی‌روش به‌عنوان سرمربی تیم ملی فوتبال ایران

تصویری از کارلوس کیروش
تصویری از کارلوس کیروش Copyright Carlos Queiroz
Copyright Carlos Queiroz
نگارش از یورونیوزفارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

خبرگزاری رسمی دولت ایران می گوید کارلوس کی روش تا پیش از ۲۰ شهریور در ایران خواهد بود و قطعا سکان رهبری تیم ملی فوتبال ایران را برعهده می گیرد.

آگهی

خبرگزاری دولت ایران، ایرنا، می‌گوید کارلوس کی‌روش، سرمربی پیشین تیم ملی فوتبال ایران کمتر از یک هفته دیگر در تهران خواهد بود تا هدایت تیم ملی فوتبال را عهده بگیرد. 

این در حالی است که تنها یک هفته از انتخاب مهدی تاج به‌عنوان رئیس جدید فدراسیون فوتبال می‌گذرد. 

ایرنا می‌گوید « توافق‌های لازم با کی روش بدست آمده و وی قطعا به ایران بازخواهد گشت و فدراسیون فوتبال ایران از همین هفته مقدمات ورود کارلوس کی روش را فراهم خواهد کرد. »

ادعای خبرگزاری ایرنا درحالی است که احسان اصولی، عضو هیات رئیسه فدراسیون فوتبال، پس از جلسه هیات رئیسه در روز سه شنبه به خبرنگاران گفت که «هیچ صحبتی درباره کی روش به عنوان سرمربی جدید تیم ملی فوتبال نشده است.» 

نشست اعضای هیات رئیسه فدراسیون فوتبال نخستین جلسه پس از انتخاب مهدی تاج به عنوان رئیس فدراسیون بود. آقای اصولی به خبرنگارانی که بیرون فدراسیون منتظربودند درباره آمدن دوباره کی روش به تیم ملی گفت: «در اینباره هیچ بحثی نشد. البته راجع به تمام تیم‌های ملی گفت‌ وگو شد اما درباره آقای کی‌ روش صحبتی نشد. موضوع مهم برای هیات رئیسه این است که تمام تیم‌های ملی با کیفیت خوبی در مسابقات شرکت کنند.»

خبر از حضور ناگهانی کارلوس کی روش در تیم ملی فوتبال در حالی است که این تیم در آستانه حذف از رقابت های مقدماتی جام جهانی با کمک  سرمربیگری دراگان اسکوچیچ موفق شد نه تنها به جام جهانی صعودکند بلکه رکورد بازی‌های تیم ملی بدون شکست را ثبت کند. 

میرشاد ماجدی سرپرست پیشین فدراسیون فوتبال که یک هفته پیش در انتخابات ریاست فدراسیون فوتبال از مهدی تاج شکست خورده بود، با صراحت اعلام کرد که «اجازه نمی دهد فدراسیون جدید پیش از بازی‌های جام جهانی قطر» دست به ترکیب کادر تیم ملی بزند. 

اما پیش از این، ورزشی نویسان پیش بینی می کردند که بدلیل روابط نزدیک مهدی تاج و کارلوس کی روش، سرمربی پرتغالی و پیشین تیم ملی فوتبال ایران، وی بار دیگر سکان رهبری تیم ملی را برعهده بگیرد. 

اما بسیاری از ناظران می‌پرسند که آیا تغییر سرمربی کمتر از چهار ماه مانده به رقابت های جام جهانی کاری است اصولی یا نه؟ کارشناسان فوتبال می گویند کمتر سرمربی‌ای می تواند در کمتر از چهار ماه یک تیم را با عملکرد درخشان به جام جهانی تحویل دهد، با این حال کارلوس کی روش بدلیل اینکه سالها سرمربی تیم ملی فوتبال ایران بوده و اغلب ستاره های امروز تیم ملی، شاگردان او در جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه بوده اند شاید در این راه موفق باشد. 

اردوی جدید تیم ملی فوتبال ایران یازده سپتامبر، ۲۰ شهریور آغاز می شود و ایرنا می گوید کی روش تا پیش از این تاریخ قرارداد خود را با فدراسیون فوتبال ایران رسمی خواهد کرد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

قلعه‌نویی برای دومین بار هدایت تیم ملی فوتبال ایران را برعهده گرفت

گزینه‌های جانشینی اسکوچیچ در تیم ملی؛ ۱۲ مربی خارجی مطرح با حقوق کمتر از ۴ میلیون یورو

کارت آبی در فوتبال حرفه‌ای؛ جیانی اینفانتینو مخالفت کرد