خلبانی که بر فراز می‌سی‌سی‌پی چرخید و تهدید به کوباندن هواپیما به یک فروشگاه کرد بازداشت شد

Access to the comments نظرها
نگارش از Farhad Mirmohammadsadeghi
هواپیمای دزدیده شده بر فراز می‌سی‌سی‌پی
هواپیمای دزدیده شده بر فراز می‌سی‌سی‌پی   -  کپی رایت  Rachel McWilliams/AP

پلیس می‌سی‌سی‌پی آمریکا خلبانی را که چندین ساعت در آسمان می‌سی‌سی‌پی می‌چرخید و تهدید کرده بود هواپیما را به یک فروشگاه می‌کوباند بازداشت کرد.

به گفته پلیس این فرد هواپیما را دزدیده بود و قصد داشت آن را به فروشگاه زنجیره‌ای والمارت بکوباند. اداره پلیس تیوپلو در پستی روی فیسبوک می‌گوید که فروشگاه والمارت و فروشگاه‌های نزدیک به آن تخلیه شده‌اند. هواپیما از ساعت پنج صبح شروع به چرخ زدن بر فراز تیوپلو و مناطق اطراف آن کرد و تا چهار ساعت بعد به همین کار ادامه داد. سپس به مناطق اطراف تیوپلو رفت و باز هم به چرخیدن در همان نزدیکی ادامه داد. پلیس  که با خلبان مستقیما در ارتباط بوده، می‌گوید: «از شهروندان درخواست شد تا زمان رفع  خطر از حضور در آن منطقه اجتناب کنند. با توجه به جابجایی هواپیما، منطقه خطر بسیار بزرگتر از تیوپلو است.»

به گفته دو منبع آگاه، مقامات بر این باورند که هواپیما دزدیده شده است و می‌خواهند دریابند که آیا خلبانی که تهدید به سقوط هواپیما کرده است از کارکنان فرودگاه محلی است یا خیر. مردم می‌گویند که اکنون چندین آژانس فدرال از جمله وزارت امنیت داخلی مشغول تحقیق و در تلاش برای یافتن انگیزه این فرد هستند. به گفته مردم، بازرسان بر مسیر پرواز نظارت می کردند و با خلبان در ارتباط بودند.

هواپیما کمی پس از ۸ صبح از میدان هوایی پیرامون تیوپلو خارج شد و در نزدیکی کارخانه تویوتا در کنار بلو اسپرینگز به پرواز ادامه داد. یک سرویس ردیابی پرواز آنلاین هواپیما را در حال پیچ و خم خوردن در آسمان و دنبال کردن مسیری چرخشی نشان می‌دهد. تِیت ریوز، فرماندار می‌سی‌سی‌پی در حساب توییتر خود نوشت: «پلیس محلی و مدیران اورژانس از نزدیک این موقعیت خطرناک را رصد می‌کنند. همه شهروندان باید هوشیار و از به روز رسانی‌های اداره پلیس تیوپلو آگاه باشند.»

 استیو هالند، نماینده سابقه مجلس ایالتی که اکنون برگزار کننده مراسم خاکسپاری است با توجه به این که تماس‌های زیادی از خانواده‌هایی که نگران این پیش‌آمد بودند دریافت کرده است می‌گوید: «کسی به من زنگ زد و گفت، اوه خدای من، آیا باید مراسم تشییع جنازه مادر را لغو کنیم و من جواب دادم که خیر، زندگی در جریان است.»