Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader

Find Us

آگهی

خلبانی که بر فراز می‌سی‌سی‌پی چرخید و تهدید به کوباندن هواپیما به یک فروشگاه کرد بازداشت شد

هواپیمای دزدیده شده بر فراز می‌سی‌سی‌پی
هواپیمای دزدیده شده بر فراز می‌سی‌سی‌پی Copyright Rachel McWilliams/AP
Copyright Rachel McWilliams/AP
نگارش از Farhad Mirmohammadsadeghi
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

خلبان هواپیمای دزدیده شده که در آسمان شمال می‌سی‌سی‌پی مشغول چرخ زنی بود، پلیس را تهدید کرد که هواپیما را به فروشگاه والمارت می‌کوباند پس از چندین ساعت بازداشت شد.

آگهی

پلیس می‌سی‌سی‌پی آمریکا خلبانی را که چندین ساعت در آسمان می‌سی‌سی‌پی می‌چرخید و تهدید کرده بود هواپیما را به یک فروشگاه می‌کوباند بازداشت کرد.

به گفته پلیس این فرد هواپیما را دزدیده بود و قصد داشت آن را به فروشگاه زنجیره‌ای والمارت بکوباند. اداره پلیس تیوپلو در پستی روی فیسبوک می‌گوید که فروشگاه والمارت و فروشگاه‌های نزدیک به آن تخلیه شده‌اند. هواپیما از ساعت پنج صبح شروع به چرخ زدن بر فراز تیوپلو و مناطق اطراف آن کرد و تا چهار ساعت بعد به همین کار ادامه داد. سپس به مناطق اطراف تیوپلو رفت و باز هم به چرخیدن در همان نزدیکی ادامه داد. پلیس  که با خلبان مستقیما در ارتباط بوده، می‌گوید: «از شهروندان درخواست شد تا زمان رفع  خطر از حضور در آن منطقه اجتناب کنند. با توجه به جابجایی هواپیما، منطقه خطر بسیار بزرگتر از تیوپلو است.»

به گفته دو منبع آگاه، مقامات بر این باورند که هواپیما دزدیده شده است و می‌خواهند دریابند که آیا خلبانی که تهدید به سقوط هواپیما کرده است از کارکنان فرودگاه محلی است یا خیر. مردم می‌گویند که اکنون چندین آژانس فدرال از جمله وزارت امنیت داخلی مشغول تحقیق و در تلاش برای یافتن انگیزه این فرد هستند. به گفته مردم، بازرسان بر مسیر پرواز نظارت می کردند و با خلبان در ارتباط بودند.

هواپیما کمی پس از ۸ صبح از میدان هوایی پیرامون تیوپلو خارج شد و در نزدیکی کارخانه تویوتا در کنار بلو اسپرینگز به پرواز ادامه داد. یک سرویس ردیابی پرواز آنلاین هواپیما را در حال پیچ و خم خوردن در آسمان و دنبال کردن مسیری چرخشی نشان می‌دهد. تِیت ریوز، فرماندار می‌سی‌سی‌پی در حساب توییتر خود نوشت: «پلیس محلی و مدیران اورژانس از نزدیک این موقعیت خطرناک را رصد می‌کنند. همه شهروندان باید هوشیار و از به روز رسانی‌های اداره پلیس تیوپلو آگاه باشند.»

 استیو هالند، نماینده سابقه مجلس ایالتی که اکنون برگزار کننده مراسم خاکسپاری است با توجه به این که تماس‌های زیادی از خانواده‌هایی که نگران این پیش‌آمد بودند دریافت کرده است می‌گوید: «کسی به من زنگ زد و گفت، اوه خدای من، آیا باید مراسم تشییع جنازه مادر را لغو کنیم و من جواب دادم که خیر، زندگی در جریان است.»

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

لاشه یک هواپیما پس از ۵۴ سال در یخچالی طبیعی در جنوب سوئیس کشف شد

برخورد خودروی هوشمند «بدون راننده» تسلا با یک هواپیمای «۳ و نیم میلیون دلاری»

مردی که مقابل دادگاه محاکمه ترامپ خودسوزی کرده بود جان باخت