قیمت برق در آلمان و فرانسه بیش از ده برابر افزایش یافت

افزایش قیمت برق در فرانسه و آلمان
افزایش قیمت برق در فرانسه و آلمان Copyright AP Photo
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

قیمت برق برای قرارداد سال ۲۰۲۳ در آلمان و فرانسه برای هر مگاوات در ساعت به ترتیب به ۸۵۰ یورو و بیش از هزار یورو رسید که این قیمت‌ها در هر دو کشور نسبت به سال گذشته میلادی بیش از ده برابر افزایش داشته است.

آگهی

قیمت برق برای قرارداد سال ۲۰۲۳ در آلمان و فرانسه برای هر مگاوات در ساعت به ترتیب به ۸۵۰ یورو و بیش از هزار یورو رسید که این قیمت‌ها در هر دو کشور نسبت به سال گذشته میلادی بیش از ده برابر افزایش داشته است. قیمت برق در سال گذشته در آلمان و فرانسه برای هر مگاوات در ساعت حدود ۸۵ یورو بود.

رکورد جدید در قیمت برق برای سال آینده میلادی در آلمان و فرانسه در پی جهش قیمت گاز در بازارهای جهانی ثبت شد.

قیمت انرژی در سراسر اروپا به دنبال کاهش عرضه گاز روسیه به این کشورها به شکل بی‌سابقه‌ای افزایش یافته است. بخشی از برق اروپا توسط نیروگاه‌های گازی تولید می‌شود.

در هر حال برونو لومر، وزیر اقتصاد فرانسه روز شنبه ۲۷ اوت اطمینان داد که قیمت برق در سال ۲۰۲۳ در کشورش کنترل خواهد شد.

او همچنین گفت که برای خانواده‌های فرودست که برای پرداخت هزینه برق و گاز مصرفی خود با مشکل مواجه هستند، کمک مالی در نظر گرفته شده است.

وزیر اقتصاد فرانسه همچنین بر تسهیل دسترسی شرکت‌هایی که در پرداخت قبوض برق خود با مشکل مواجه هستند به صندوق ۳ میلیارد یورویی تأکید کرد.

او در ادامه گفت که ۱.۵ میلیون شرکت کوچک و متوسط فرانسوی از تعرفه‌های تنظیم شده برق استفاده می‌کنند و دیگر شرکت‌ها از تعرفه‌های ترجیحی بهره‌مند می‌شوند.

به توییتر یورونیوز فارسی بپیوندید

وزیر اقتصاد فرانسه در مورد چگونگی تأمین بودجۀ مورد نیاز برای پرداخت این کمک‌ها توسط دولت گفت که همه این موارد در بودجه با در نظر گرفتن بالاترین حد قیمت برق و گاز پیش‌بینی شده است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

بحران انرژی در اروپا: کدام کشورهای اروپا ارزان‌ترین و گران‌ترین قیمت برق و گاز را دارند؟

صرفه‌جویی در مصرف برق با خاموشی‌های شهری؛ تاریکی تهدید است یا فرصت؟

صرفه‌جویی مصری‌ها در مصرف انرژی؛ میدان تحریر قاهره خاموش می‌شود