خرابی قطار، مسافران را در تونل زیردریایی مانش سرگردان کرد

Access to the comments نظرها
نگارش از یورونیوز فارسی
eurotunel
eurotunel   -  Copyright  AFP

خرابی یک قطار در تونل مانش باعث شد تا مسافران نزدیک به ۵ ساعت در اینو تونل زیردریایی سرگردان شوند. 

تونل مانش به درازای ۵۲ کیلومتر یکی از طولانی‌ترین تونل‌های جهان به شمار می‌آید که در زیر دریا ساخته شده است.

 این تونل شهر کاله فرانسه را به فولکستون بریتانیا متصل می کند. 

گرفتاری ۵ ساعته در این تونل برای بسیاری از مسافران از آن جمله آنهایی که دچار «کلاستروفوبیا» یا اختلال ناشی از اضطراب در محیط های بسته، نگران کننده بود. 

قطار مسافربری یوروتونل موسوم به شاتل که مسافران و خودروهای آنها بین کاله و فولکستون منتقل می‌کند،  در ساعت سه و نیم بعدازظهر روز سه‌شنبه خراب شد و از حرکت ایستاد، به همین خاطر تمام قطارهایی که بین فرانسه و بریتانیا مسافران را جابجا می کنند دچار تاخیرهای طولانی در روز سه‌شنبه شدند. 

این قطارها متعلق به شرکت بریتانیایی-فرانسوی یورواستار هستند و معمولا در کمتر از ۳۵ دقیقه این تونل زیردریایی را طی می‌کنند. حرکت اغلب قطارها تا اولین ساعات روز چهارشنبه به حالت تعلیق درآمدند. شرکت یوروتونل از تمامی مسافران خواست تا سفرهای خود بین دو کشور را تا ساعت ۶ صبح چهارشنبه به تعویق بیندازند. 

 بسیاری از مسافرانی که در این قطار گرفتار شدند از وضعیت بد «اطلاع رسانی» مسئولان یورواستار شکایت داشتند. 

یکی از مسافران در توییتر نوشت: «تنها پس از ۱۰ ساعت انتظار وارد فولک استون شدم. با این حال تابلوهای شهر کاله تنها تاخیر ۴ ساعته را نشان می دهند. این یک شوخی است.» 

مدیران یوروتونل، تونل مانش، در یک بیانیه با پوزش از تمامی مسافران، خرابی قطار مسافری-باری بین دو کشور را عامل تاخیر چند ساعته تمامی قطارها اعلام کردند.