Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

وزیر بهداشت کامرون در پی اعلام ممنوعیت مصرف داروهای سفیدکننده پوست تهدید شد

فروش محصولات سفیدکننده پوست
فروش محصولات سفیدکننده پوست Copyright AP Photo
Copyright AP Photo
نگارش از یورونیوز فارسی
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

در حال حاضر پنج شرکت عمده عرضه محصولات سفید کننده پوست را در بازار کامرون در اختیار خود دارند. رسانه‌های محلی گزارش داده‌اند که مالک یکی از این شرکت‌ها یک نماینده پارلمان است.

آگهی

وزیر بهداشت کامرون اعلام کرد که در پی صدور دستور ممنوعیت فروش محصولات سفید کننده پوست با موجی از تهدیدهای تلفنی مواجه شده است.

مانائودا مالاشی که با یک شبکه تلویزیونی محلی گفتگو می‌کرد، با دفاع از تصمیم خود که ۱۰ اوت ابلاغ کرده، تاکید کرد که با کسب درآمد بدون توجه به سلامتی مردم مخالف است. 

او همچنین روز یکشنبه با انتشار پیامی توییتری ضمن دعوت مردم به همبستگی علیه مصرف داروهای سفید کننده پوست بر پایه جانسانگ که دانه درختی گرمسیری است، نوشت: «سفید کردن پوست اثرات نامطلوبی بر سلامتی دارد زیرا منشاء بیماری‌هایی مانند آکنه، ترک‌های پوستی، انواع سرطان‌های پوست، دیابت، فشار خون بالا و حتی ناباروری است.»

محصولات سفید کننده پوست در سراسر قاره آفریقا محبوب هستند زیرا بر اساس استانداردهای زیبایی که در برخی رسانه‌ها یا تبلیغات تبلیغ می‌شود، رنگ پوست روشن زیباتر نمایش داده می‌شود. 

به اینستاگرام یورونیوز فارسی بپیوندید 

در حال حاضر پنج شرکت عمده عرضه محصولات سفید کننده پوست را در بازار کامرون در اختیار خود دارند. رسانه‌های محلی گزارش داده‌اند که مالک یکی از این شرکت‌ها یک نماینده پارلمان است. چنان که دفتر نوران فوتسینگ، نماینده پارلمان کامرون، با انتشار پیامی ادعای وزیر بهداشت را در مورد مضرات محصولات سفید کننده پوست رد کرد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

مرگ ۱۹۵ کودک اندونزیایی بر اثر آسیب حاد کلیه؛ مجوز دو شرکت تولیدکننده شربت‌های دارویی مشکوک لغو شد

احتمال ممنوعیت تجویز برخی از شربت های سرفه به دلیل عوارض جانبی «خطرناک» در فرانسه

نتایج تحقیق تازه؛ قدرت ذهنی زنانی که آرایش غلیظ تری دارند بیشتر دستکم گرفته می‌شود