وزیر بهداشت کامرون در پی اعلام ممنوعیت مصرف داروهای سفیدکننده پوست تهدید شد

Access to the comments نظرها
نگارش از یورونیوز فارسی
فروش محصولات سفیدکننده پوست
فروش محصولات سفیدکننده پوست   -  Copyright  AP Photo

وزیر بهداشت کامرون اعلام کرد که در پی صدور دستور ممنوعیت فروش محصولات سفید کننده پوست با موجی از تهدیدهای تلفنی مواجه شده است.

مانائودا مالاشی که با یک شبکه تلویزیونی محلی گفتگو می‌کرد، با دفاع از تصمیم خود که ۱۰ اوت ابلاغ کرده، تاکید کرد که با کسب درآمد بدون توجه به سلامتی مردم مخالف است. 

او همچنین روز یکشنبه با انتشار پیامی توییتری ضمن دعوت مردم به همبستگی علیه مصرف داروهای سفید کننده پوست بر پایه جانسانگ که دانه درختی گرمسیری است، نوشت: «سفید کردن پوست اثرات نامطلوبی بر سلامتی دارد زیرا منشاء بیماری‌هایی مانند آکنه، ترک‌های پوستی، انواع سرطان‌های پوست، دیابت، فشار خون بالا و حتی ناباروری است.»

محصولات سفید کننده پوست در سراسر قاره آفریقا محبوب هستند زیرا بر اساس استانداردهای زیبایی که در برخی رسانه‌ها یا تبلیغات تبلیغ می‌شود، رنگ پوست روشن زیباتر نمایش داده می‌شود. 

به اینستاگرام یورونیوز فارسی بپیوندید 

در حال حاضر پنج شرکت عمده عرضه محصولات سفید کننده پوست را در بازار کامرون در اختیار خود دارند. رسانه‌های محلی گزارش داده‌اند که مالک یکی از این شرکت‌ها یک نماینده پارلمان است. چنان که دفتر نوران فوتسینگ، نماینده پارلمان کامرون، با انتشار پیامی ادعای وزیر بهداشت را در مورد مضرات محصولات سفید کننده پوست رد کرد.