Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader

Find Us

آگهی

رایزنی‌های دیپلماتیک نخست‌ وزیر اسرائیل برای اعلام شکست مذاکرات هسته‌ای ایران

یائیر لاپید، نخست‌وزیر اسرائیل
یائیر لاپید، نخست‌وزیر اسرائیل Copyright AP Photo
Copyright AP Photo
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

یک دیپلمات ارشد اسرائیلی می‌گوید یائیر لاپید، نخست‌وزیر این کشور به صدراعظم آلمان گفته است که هر اقدامی به جز پایان مذاکرات هسته‌ای با ایران از این پس نشانه «ضعف» محسوب خواهد شد.

آگهی

یائیر لاپید، نخست‌وزیر اسرائیل روز پنجشنبه در تماسی تلفنی با اولاف شولتس، صدراعظم آلمان بر موضع کشورش مبنی بر لزوم پایان تلاش‌ها برای احیای توافق هسته‌ای سال ۲۰۱۵ قدرت‌های جهانی با ایران تاکید کرد.

به گفته یکی از دیپلمات‌های ارشد اسرائیل یائیر لاپید علاوه بر صدراعظم آلمان با تد دویچ، رئیس کمیته امور خاورمیانه در کمیسیون روابط خارجی مجلس نمایندگان آمریکا و تام نایدس، سفیر این کشور در اسرائیل درباره مذاکرات هسته‌ای با ایران گفتگو کرده است. 

این دیپلمات ارشد اسرائیلی افزود که یائیر لاپید به اولاف شولتس گفته است که هر اقدامی به جز پایان مذاکرات هسته‌ای با ایران نشانه «ضعف» محسوب خواهد شد. نخست‌وزیر اسرائیل همچنین از لزوم گفتگو درباره «اقدام بعدی» برای «جلوگیری از دستیابی ایران به سلاح هسته‌ای» سخن گفته است. 

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

به گفته این منبع اسرائیلی پیام یائیر لاپید خطاب به اولاف شولتس چنین بود: «اروپایی‌ها پیشنهادی نهایی را به ایران ارائه کردند و اعلام کردند که پاسخ به آن آری یا خیر است. ایران این پیشنهاد را رد کرده و در نتیجه زمان خروج از مذاکرات فرا رسیده است. هر اقدام دیگری نشانه ضعف خواهد بود.»

تهران اعلام کرده که پاسخش به پیشنهاد «نهایی» اتحادیه اروپا برای احیای برجام را ارسال کرده است.

ایال هولاتا، رئیس شورای امنیت ملی اسرائیل قرار است هفته آینده برای گفتگوهای بیشتر با مقامات آمریکایی به این کشور سفر کند. هدف از این سفر بحث بر سر «راه‌های جلوگیری از دستیابی ایران به سلاح هسته‌ای» عنوان شده است. 

ایران همواره بر جنبه صلح‌آمیز برنامه هسته‌ای خود تاکید کرده است. با این حال اسرائیل تاکید می‌کند که حق توسل به اقدام نظامی برای جلوگیری از دستیابی ایران به سلاح هسته‌ای را برای خود محفوظ می‌داند. در مقابل ایران تهدید کرده است که به هرگونه حمله اسرائیل به خاک خود واکنش «کوبنده» نشان خواهد داد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

«ايران برای احیای برجام و خارج نشدن آمریکا از توافق خواهان تعیین غرامت است»

افزایش خوش‌بینی‌ بازار به احیای برجام؛ نرخ دلار به پایین‌ترین حد در ۳ ماه گذشته رسید

ایران: آخرین جمع‌بندی‌ها درباره متن پیشنهادی احیای برجام تا امشب به جوزپ بورل ارائه می‌شود