تیراندازی در فرودگاه کانبرای استرالیا؛ پلیس فرد مهاجم را دستگیر کرد

Access to the comments نظرها
نگارش از یورونیوز فارسی
تصویر آرشیوی است
تصویر آرشیوی است   -   کپی رایت  AP Photo

پلیس استرالیا مردی را در به دلیل تیراندازی در فرودگاه کانبرا، پایتخت این کشور بازداشت و دستگیر کرد. 

پلیس استرالیا روز یکشنبه در بیانیه‌ای اعلام کرد که یک مرد که هنوز هویت او فاش نشده در پی تیراندازی در فرودگاه کانبرا دستگیر و یک قبضه سلاح گرم او نیز کشف و ضبط شده است. 

این اتفاق پس از آن رخ داد که صدای تیراندازی در ساختمان اصلی ترمینال فرودگاه کانبرا باعث وحشت و فرار مردم شد. خبرگزاری رویترز گزارش داده که پلیس بلافاصله وارد عمل شده و با تعطیلی فرودگاه عامل این تیراندازی را دستگیر کرده است. 

پلیس می‌گوید با بررسی فیلم دوربین‌های مدار بسته فرودگاه مشخص شده که فرد تیرانداز به تنهایی این عملیات را انجام داده و ظاهرا همدستی نداشته است. گزارش‌ها حاکی از آن است که هیچ کس در این تیراندازی کشته یا زخمی نشده است. 

در بیانیه پلیس آمده که فرودگاه کانبرا برای احتیاط بیشتر تخلیه شده و اوضاع در حال بررسی بیشتر است. همچنین مردم فعلا اجازه ورود به سالن فرودگاه را ندارند و تا زمانی که بررسی‌های پلیس به پایان نرسد، تاخیر پروازها ادامه خواهد داشت. 

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

ویدیوهایی که در اوایل روز در شبکه‌های اجتماعی منتشر شد، نشان داد که مردم در بیرون فرودگاه حضور دارند و پلیس مردی را داخل فرودگاه دستگیر کرده است. رسانه‌های محلی استرالیا گزارش داده‌اند که این حادثه منجر به لغو و تاخیر بسیاری از پروازها شده و مشخص نیست پروازها از چه زمانی دوباره از سر گرفته خواهد شد. 

پلیس هنوز اطلاعاتی در خصوص هویت و انگیزه احتمالی عامل این تیراندازی منتشر نکرده است.