ماکرون از فراخوان نخست وزیر عراق برای گفتگو حمایت کرد

ابراز نگرانی امانوئل ماکرون نسبت به اوضاع عراق
ابراز نگرانی امانوئل ماکرون نسبت به اوضاع عراق Copyright AP Photo
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

امانوئل ماکرون، رئیس‌جمهور فرانسه با ابراز نگرانی شدید نسبت به وضعیت کنونی عراق، از فراخوان مصطفی کاظمی، نخست وزیر عراق برای «گفتگو و مشورت» حمایت کرد.

آگهی

امانوئل ماکرون، رئیس‌جمهور فرانسه با ابراز نگرانی شدید نسبت به وضعیت کنونی عراق، از فراخوان مصطفی کاظمی، نخست وزیر عراق برای «گفتگو و مشورت» حمایت کرد.

آقای ماکرون روز سه‌شنبه ۲ اوت در واکنش توئیتری به بیانیه مصطفی کاظمی، نخست وزیر عراق به زبان عربی نوشت: «نگرانی من در مقابل اوضاع عراق شدید است. باید آرامش و خویشتنداری حاکم شود. من به فراخوان مصطفی کاظمی، نخست وزیر عراق برای گفتگو در پاسخ به خواسته‌های عراقی‌ها می‌پیوندم.»

آقای کاظمی با تاکید بر اینکه تنش سیاسی در عراق ممکن است پیامدهای ناگواری را به دنبال داشته باشد، از همه گروه‌های سیاسی در عراق خواست تا برای رسیدن به یک راه حل سیاسی با یکدیگر مذاکره کنند.

حمایت امانوئل ماکرون از فراخوان مصطفی کاظمی

پس از گذشت ۱۰ ماه از زمان انتخابات پارلمانی عراق در اکتبر ۲۰۲۱ همچنان بن‌بست بر سر تشکیل دولت جدید در این کشور ادامه دارد.

طرفداران مقتدی صدر، روحانی بلندپرواز شیعه در عراق روز شنبه ۳۰ ژوئیه پارلمان این کشور را برای دومین بار متوالی به تصرف خود درآورده‌ و در آنجا تحصن کرده‌اند و در مقابل، مخالفان صدر هم روز دوشنبه در اطراف منطقه حفاظت شده موسوم به «منطقه سبز» بغداد تظاهرات کردند، رویدادی که می‌تواند پیامدهای ناگواری برای عراق داشته باشد.

به توییتر یورونیوز فارسی بپیوندید

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

ناآرامی‌های بغداد؛ طرفداران مقتدی صدر پارلمان عراق را برای دومین بار اشغال کردند

شش زن مهاجر با ارسال پیام برای خبرنگاران از داخل یک کامیون یخچال‌دار نجات یافتند

فرانسه و عراق بر سر تقویت «همکاری‌های استراتژیک» در زمینه انرژی توافق کردند