اعتراض کاربران و کارداشیان؛ اینستاگرام تغییرات «تیک‌تاکی» را متوقف می‌کند

اینستاگرام
اینستاگرام Copyright AP Photo
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

مدیر اینستاگرام می‌گوید شکست در برخی مراحل باعث می‌شود تا شما درس‌های بیشتری بیاموزید و اطمینان حاصل کنید که اقدامات بزرگ و جسورانه‌ای را انجام داده‌اید.

آگهی

اینستاگرام با گسترش انتقادات از تمرکز بیش از حد بر قابلیت‌های ویدیویی تصمیم گرفت بخش‌هایی از این پلتفرم را که کاربران مخالف آن هستند  متوقف کند. 

ماجرا از انتقاد کیم کارداشیان و کایلی جنر دو نفر از چهره‌های مشهور فضای مجازی درباره تمایل اینستاگرام برای حرکت در مسیر شبیه شدن به شبکه اجتماعی تیک تاک شروع شد.

 این دو نفر به همراه بسیاری دیگر از کاربران اینستاگرام معتقدند تمرکز بیش از حد این شبکه بر روی ویژگی‌های ویدیویی باعث شده تا اینستا به پلتفرمی شبیه تیک تاک تبدیل شود. همین مسئله موجب شد تا کارزاری برای تغییر سیاست‌های اینستاگرام شروع به کار کند و طوماری هم برای این منظور در دسترس قرار گیرد. طوماری که بیش از ۲۲۹ هزار نفر تا روز پنجشنبه ۲۸ ژوئيه آن‌را امضا کرده‌اند. 

در بخشی از این طومار آمده است: «بیایید به ریشه‌های خود در اینستاگرام برگردیم و به یاد داشته باشیم که هدف اینستاگرام به اشتراک گذاری عکس‌ها بوده است.» 

این در حالی است که اوایل این هفته آدام موسری، مدیر اینستاگرام در ویدیویی به این انتقادات پاسخ داده بود و از تغییراتی که این شرکت در ساختار خود ایجاد کرده دفاع کرده بود.

 او اما در گفتگویی با یک نشریه تخصصی در حوزه شبکه‌های اجتماعی با اشاره به اینکه از ریسک کردن در عملکرد اینستاگرام خوشحال است، اضافه کرد: «با این حال ما باید یک گام بزرگ به عقب برداریم و دوباره دور هم جمع شویم. گاهی شکست خوردن لازمه پیشرفت در کار است، شما اگر شکست نخورید نمی‌توانید به اندازه کافی اقدامات بزرگ و جسورانه انجام دهید.» 

با این حال مدیر اینستاگرام معتقد است تمایل مردم برای برای به اشتراک گذاشتن بیشتر ویدیو امری اجتناب ناپذیر است. او در این رابطه می‌گوید: «اگر آنچه امروز کاربران در اینستاگرام به اشتراک می‌گذارند را بررسی کنید متوجه می‌شوید که مردم به طور فزاینده‌ای به دنبال ویدیو هستند. با گذشت زمان گرایش به ویدیو بیشتر و بیشتر شده است و ما هم باید با این تغییر همراه شویم.» 

اعتراضات به اینستاگرام باعث شد تا مارک زاکربرگ، رئيس شرکت متا هم نسبت به آن واکنش نشان دهد. او روز چهارشنبه تاکید کرد که این روزها مردم به طور فزاینده‌ای به دنبال تماشای ویدیو به صورت آنلاین هستند. 

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

هم متا و هم گوگل از جمله شرکت‌هایی هستند که با رقابت فزاینده با TikTok برای جلب توجه مردم روبرو هستند و نسخه‌هایی از خود را برای به اشتراک گذاری ویدیو راه‌اندازی کرده‌اند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

«تاثیر مخرب» اینفلوئنسرها در دستکاری عکس‌ها در اینستاگرام؛ پارلمان نروژ وارد عمل شد

شبکه ایکس برای جذب دوستداران محتوای جنسی بزرگسالان، قابلیت جدیدی را آزمایش می‌کند

اتحادیه اروپا: شرکت‌های فناوری دیجیتال جعل عمیق برساخته هوش مصنوعی را شناسایی کنند