Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

ورود یک خبرنگار اسرائیلی به مکه در ایام حج؛ پلیس عربستان از بازداشت همدست او خبر داد

نیایش مسلمانان در ایام حج در عرفات
نیایش مسلمانان در ایام حج در عرفات Copyright AP Photo
Copyright AP Photo
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

پلیس عربستان سعودی روز جمعه ۲۲ ژوئیه از بازداشت یک شهروند این کشور خبر داد که به یک خبرنگار اسرائیلی برای ورود به شهر مکه در ایام حج کمک کرده بود.

آگهی

پلیس عربستان سعودی روز جمعه ۲۲ ژوئیه از بازداشت یک شهروند این کشور خبر داد که به یک خبرنگار اسرائیلی برای ورود به شهر مکه در ایام حج کمک کرده بود.

این اقدام پلیس عربستان سعودی در پی اعتراض‌های گسترده در شبکه‌های اجتماعی نسبت به ورود و حضور یک غیرمسلمان در شهر مکه در ایام حج انجام شده است.

گیل تاماری، خبرنگار کانال ۱۳ تلویزیون اسرائیل روز دوشنبه ویدئویی را از خود در حساب کاربری‌اش در توئیتر منتشر کرد که نشان می‌داد او مخفیانه وارد شهر مکه، مقدس‌ترین شهر مسلمانان شده است.

به گفته سخنگوی پلیس مکه، همدست این خبرنگار غیرمسلمان اسرائیلی که به او کمک کرده بود تا بتواند وارد شهر مکه شود، به دادستانی معرفی شده است.

سخنگوی پلیس همچنین بدون آنکه اسم خبرنگار اسرائیلی را بیان کند، گفت که پرونده او که شهروند آمریکا است به دادستانی ارجاع داده شده است تا اقدام‌های قضایی لازم انجام شود.

آقای تاماری در فیلم کوتاه ۱۰ دقیقه‌ای خود نشان می‌دهد که در ایام حج از مناطق مختلف شهر مکه و کوه عرفات در نزدیکی این شهر بازدید کرده است.

او در این فیلم با بیان اینکه می‌داند کارش غیرقانونی است، اما می‌گوید که می‌خواهد مکانی را که برای مسلمان مهم است، نشان دهد.

به توییتر یورونیوز فارسی بپیوندید

گزارش سفر آقای تاماری به مکه چند روز پس از پایان سفر جو بایدن، رئیس جمهور آمریکا به عربستان سعودی که با پرواز مستقیم از اسرائیل وارد شهر جده شد، منتشر شده است.

عربستان سعودی با وجود تماس‌های غیررسمی با اسرائیل تاکنون این کشور را به رسمیت نشناخته و به توافقنامه ابراهیم هم نپیوسته است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

رئیس جمهوری آمریکا در پروازی مستقیم از تل‌آویو وارد عربستان شد

طرح تازه اسرائیل برای جلب‌نظر عربستان؛ تشکیل بازار مشترک با حضور کشورهای حاشیه خلیج فارس

مذاکرات پنهان عربستان، اسرائیل و مصر؛ آمریکا میانجی‌‌گری کرده است