Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

رئیس ستاد مشترک ارتش اسرائیل: آمادگی در برابر تهدید هسته‌ای ایران یک وظیفه اخلاقی است

آویو کوخاوی
آویو کوخاوی Copyright وزارت دفاع اسرائیل
Copyright وزارت دفاع اسرائیل
نگارش از یورونیوز فارسی
تاریخ انتشار به روز شده در
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

آویو کوخاوی در مراسم انتصاب فرمانده جدید عملیات جبهه‌های نبرد ارتش گفت: «آمادگی مرزهای کشور برای جنگ با توجه به احتمال فراخوان عملیات علیه تهدیدات هسته‌ای، وظیفه‌ای است که باید در سال‌های پیش رو تسریع شود.»

آگهی

آویو کوخاوی، رئیس ستاد کل ارتش اسرائیل، روز یکشنبه آمادگی این کشور در برابر توسعه برنامه هسته‌ای ایران را یک وظیفه اخلاقی و امری مرتبط با امنیت ملی توصیف کرد. 

به گزارش رسانه‌های اسرائیلی، آقای کوخاوی در مراسم انتصاب فرمانده جدید عملیات جبهه‌های نبرد ارتش گفت: «آمادگی مرزهای کشور برای جنگ با توجه به احتمال فراخوان عملیات علیه تهدیدات هسته‌ای، وظیفه‌ای است که باید در سال‌های پیش رو تسریع شود.» این مقام ارشد نظامی اسرائیل همچنین گفت ارتش این کشور به‌شکلی جدی خود را برای حمله به ایران مهیا می‌کند و باید برای رویارویی با هر تحول و سناریویی، آماده باشد. 

سخنان این مقام عالی‌رتبه ارتش اسرائیل در حالی بیان می‌شود که روز گذشته کمال خرازی، مشاور رهبر جمهوری اسلامی ایران از توانایی این کشور برای تولید بمب اتمی خبر داد، ادعایی که یک روز بعد محمدجواد لاریجانی از چهره‌های سیاسی و دولتی ایران آن را تکرار کرد و گفت؛ «اگر ایران به این نتیجه برسد که سلاح هسته‌ای بسازد» کسی نمی‌تواند جلوی آن را بگیرد.

ایران همواره داشتن هرگونه برنامه برای دستیابی به تسلیحات اتمی را رد کرده است. با این حال اعلام توانایی جمهوری اسلامی برای ساخت سلاح هسته‌ای، احتمالا نشانگر برنامه تهران برای تحت فشار گذاشتن بیش از پیش طرف‌های بین‌المللی به‌منظور کسب امتیاز در جریان مذاکرات هسته‌ای است. 

به گفته رئیس ستاد کل ارتش اسرائیل آمادگی برای ضربه نظامی به برنامه هسته‌ای ایران در کانون سیاست‌های ارتش این کشور قرار دارد و مجموعه‌ای از نقشه‌های عملیاتی، هماهنگی و تجمیع تسلیحات لازم، اطلاعاتی و تمرینی را در بر می‌گیرد. 

جو بایدن، رئیس جمهوری ایالات متحده آمریکا در جریان سفر منطقه‌ای هفته گذشته به خاورمیانه گفته بود واشنگتن تا ابد برای دستیابی به توافق هسته‌ای با ایران صبر نمی‌کند. از زمان خروج یک‌جانبه دولت دونالد ترامپ از برجام، تهران رویکردی سرسختانه در قبال مذاکرات هسته‌ای در پیش گرفته و تعهدات خود نسبت به توافق هسته‌ای سال ۲۰۱۵ را به‌شدت کاهش داده است. با وجود مذاکرات طولانی میان ایران، گروه ۴+۱ و ایالات متحده، جمهوری اسلامی تاکید می‌کند خواستار تضمین پایبندی واشنگتن به هرگونه توافق جدید و عدم تکرار تجربه سال ۲۰۱۸ است. 

بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر پیشین اسرائیل و جمع گسترده‌ای از مقام‌های نظامی و سیاسی این کشور با مقایسه‌ تهدیدهای ایران علیه دولت یهود با ماجرای هولوکاست جنگ جهانی دوم، همواره مقابله با جمهوری اسلامی را وظیفه‌ای تاریخی و اخلاقی برای دفاع از تنها حکومت یهودی جهان توصیف کرده اند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

ایران همزمان با توافق برای ازسرگیری مذاکرات برجام موشک ماهواره‌بر پرتاب کرد

حوثی‌های یمن: به بندر ایلات اسرائیل و یک کشتی باری در خلیج عدن حمله کردیم

گزارش‌های ضدونقیض از خارج شدن حماس از مذاکرات آتش‌بس بدنبال کشتار فلسطینی‌ها در خان‌یونس