Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader

Find Us

آگهی

با اعلام فدراسیون فوتبال ایران، اسکوچیچ همچنان سرمربی تیم ملی است

دراگان اسکوچیچ
دراگان اسکوچیچ Copyright فدراسیون فوتبال ایران
Copyright فدراسیون فوتبال ایران
نگارش از یورونیوز فارسی
تاریخ انتشار به روز شده در
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

در حالی‌که همه منتظر اعلام نامی جدید برای نیمکت تیم ملی بودند، مسئولان فدراسیون فوتبال ایران اعلام کردند که دراگان اسکوچیچ ابقا شده و همچنان سرمربی تیم ملی فوتبال ایران خواهد بود.

آگهی

بعد از سپری شدن هفته‌هایی پر جنجال و پرحاشیه، فدراسیون فوتبال ایران اعلام کرد که دراگان اسکوچیچ در سمت خود به عنوان سرمربی تیم ملی فوتبال ایران ابقا شده است. 

روز شنبه ۲۶ تیر ماه، مسئولان هیئت رئيسه و همچنین کمیته فنی فدراسیون فوتبال ایران در جلسه‌ای طولانی که برای بررسی وضعیت تیم ملی فوتبال تشکیل شده بود، به این نتیجه رسیدند که همچنان به مرد کروات اعتماد کنند و اسکوچیچ به عنوان سرمربی تیم ملی به کار خود ادامه دهد. 

این در حالیست که در هفته‌های اخیر کمیته فنی فدراسیون فوتبال ایران در جلسه‌ای رای به برکناری اسکوچیچ داده و او را فاقد شایستگی‌های لازم برای هدایت تیم ملی ارزیابی کرده بود. پس از آن مسئولان هیئت رئيسه در جلسه‌ای با اسکوچیچ توضیحات او را شنیدند و قرار بر این شد تا پس از بررسی‌های تکمیلی تصمیم نهایی در خصوص هدایت تیم ملی فوتبال گرفته شود. 

در هفته‌های اخیر موضوع آینده سرمربی تیم ملی به اندازه‌ای پیچیده شده بود که از کارلوس کیروش و برانکو گرفته تا اوله گونار سولسشایر نروژی به عنوان گزینه‌های جانشینی اسکوچیچ نام برده می‌شد. پس از آن هم گروهی از رسانه‌های ورزشی در ایران از نظر مقام‌های بالادستی در حکومت ایران بر استخدام سرمربی ایرانی سخن گفتند. همچنین شایعاتی در خصوص پاسخ منفی علی دایی و جواد نکونام برای پذیرش این مسئولیت منتشر شده بود. 

این شرایط باعث شده بود تا روز گذشته حتی برخی از رسانه‌ها در ایران از احتمال بالای انتخاب امیر قلعه نویی به عنوان سرمربی آتی تیم ملی خبر دهند. 

با این حال و در کمال شگفتی احسان اصولی، سخنگوی فدارسیون فوتبال ایران پس از پایان جلسه روز شنبه در مقابل خبرنگاران تاکید کرد که تصمیم نهایی فدارسیون ابقای دراگان اسکوچیچ بوده است. این در حالی است که در روزهای اخیر موضوع انتخاب مربی جدید برای تیم ملی به بازیکنان تیم ملی هم کشیده شده بود و چنددستگی میان ملی‌پوشان برای ادامه فعالیت اسکوچیچ یا اخراج او به شکل روشنی به چشم می‌خورد. 

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

حالا مشخص نیست تیم ملی ایران چگونه می‌خواهد با مربی که شایستگی‌اش در هفته‌های اخیر به شدت از سوی مسئولان فدراسیون، بازیکنان تیم ملی و همچنین رسانه‌ها زیر سوال رفته در جام جهانی به میدان برود. هرچند با توجه به تغییرات ۱۸۰ درجه‌ای که در هفته‌های اخیر رخ داده، همچنان بعید نیست که باز هم تصمیم تازه‌ای در خصوص سرنوشت نیمکت تیم ملی پیش از شروع بازی‌های جام جهانی گرفته شود.

انتخابات فدراسیون فوتبال ایران هم قرار است حدود یکماه و نیم دیگر برگزار شود و رئیس بعدی فدراسیون و تیم همراهش می توانند برای نیمکت تیم ملی تصمیم دیگری بگیرند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

گزینه‌های جانشینی اسکوچیچ در تیم ملی؛ ۱۲ مربی خارجی مطرح با حقوق کمتر از ۴ میلیون یورو

اسکوچیچ بماند یا برود؟ ۱۸ مربی مطرح بین‌المللی در دسترس برای نیمکت تیم ملی را بشناسید

داستان قلعه‌نویی و کلینزمن؛ نتایجی مشابه با سرنوشتی متفاوت